2021 En İyi FPS Askeri Oyunlar

0 21

 

 

 1. Pavlov VRPavlov VR, 3 ana oyun moduna sahip bir sanal gerçeklik çok oyunculu shooting oyunudur. Bu modlar arasında ara ve yok et, hızlı tempolu ölüm maçı ve çevrimdışı pratik modu bulunmaktadır. Oyun, oyuncunun becerilerini, içgüdülerini ve en önemlisi takım çalışmasını kullanmaya odaklanır. Pavlov VR’da tabancalar, keskin nişancılar, pompalı tüfekler, SMG’ler ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli silahlar bulunmaktadır. Ek olarak bombalar, teçhizatlar ve son derece gelişmiş bir eğitim alanı da içermektedir. Bu oyun muhtemelen şu anda var olan VR oyunlar arasında CS:GO’ya en yakın olanıdır. Bir VR oyuncusu değilseniz, Pavlov’un 2021 PC sürümüne hazırlanın.

İndirme Linki: https://store.steampowered.com/app/555160/Pavlov_VR/

 

 1. Hell Let LooseOn dördüncü sırada, piyade, tanklar, topçular, dinamik olarak değişen bir cephe hattı ve benzersiz bir kaynak tabanlı RTS’den esinlenilmiş, 100 oyuncunun destansı savaşlarına sahip sert bir İkinci Dünya Savaşı shooting oyunu Hell Let Loose var.

Hell Let Loose, 2 mod, bolca savaş ve saldırı içeren 2019 yılında çıkış yapmış çok oyunculu birinci şahıs shooting oyunudur. 2 takım arasındaki savaşta 100 oyuncu bulunmakta. Her takım bölümlere ayrılmış ve kazanmak için takımdaki herkesin ölmesi gerekir. Hücum modunda, savunma ekibi tüm haritaları kontrol eder, ardından hücum ekibi kontrolü ele geçirir. Harp modunda, belirli bir zamanda tüm sektörlerin kontrolünü ele geçirerek kazanmalısınız. Büyük takım savaşlarını seviyorsanız bu oyunu kesinlikle tavsiye ederiz.

İndirme Linki: https://store.steampowered.com/app/686810/Hell_Let_Loose/

 

 1. ARMA 3On üçüncü sırada, çok çeşitli tek ve çok oyunculu içeriği, 20’den fazla araç ve 40 silahı ve sınırsız içerik oluşturma fırsatını elde edebileceğiniz ARMA 3 var. PC’nin en önemli askeri oyunu diyebiliriz.

ARMA 3, 2030’larda 2 adada geçen gerçekçi bir taktiksel shooting oyunudur. Oyun oyuncunun Ben Kerry karakterinin kontrolünü ele geçirdiği tek oyunculu bir hikaye olarak başlar. Oyuncu, oyun tarzına ve becerilerine göre çeşitli silahlar ve hedefler seçme yeteneğine sahiptir. ARMA 3, hem çok oyunculu modlara hem de Exile, Island Life ve daha pek çoğu gibi tek oyunculu modlara sahiptir.

İndirme Linki: https://store.steampowered.com/app/107410/Arma_3/

 

 1. Insurgency: SandstormOn ikinci sırada, ölümcül yakın mesafe savaşına ve hedef odaklı çok oyunculu oynanışa dayanan takım tabanlı, taktiksel bir FPS olan Insurgency: Sandstorm var.

Insurgency: Sandstorm, gerçekçi grafiklerle dolu ve acayip derecede eğlenceli, çok oyunculu birinci şahıs shooting oyunudur. Aynı zamanda 2014 yılında çıkan Insurgency’nin devamı niteliğindedir. Bunlar iki farklı oyun olmasına rağmen birçok benzerliği paylaşıyorlar. Örneğin, Insurgency: Sandstorm bir sağlık barı, mini harita, ölümcül ve isabetli silahlar ve yavaş bir oyun içerir, bu da onu birinci Insurgency gibi daha gerçekçi kılar. Maçın başında oyuncular sınıfları seçebilir. Oyuncuların, ağırlık ve hızı etkileyen silahlar ve ayarlamalar için harcayacakları puanları vardır. Bu noktada oyuncular iki takıma ayrılır. Koş, saklan, takım arkadaşlarını bul. Hayatta kalmak, ortadan kaldırmak ve kazanmak için ne gerekiyorsa yapın.

İndirme Linki: https://store.steampowered.com/app/581320/Insurgency_Sandstorm/

 

 1. Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO)On birinci sırada, kalitesi ve daha fazlasıyla milyonlarca kişi tarafından sevilen orijinal bir shooting oyunu olan CS:GO var.

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), 2 takım, terörle mücadele edenler ve teröristler içeren çok oyunculu birinci şahıs shooting oyunudur. Kazanmak için, hangi takımda olduğunuza bağlı olarak diğer takımın ortadan kaldırılması, bomba patlatılması veya bombanın etkisiz hale getirilmesi gerekir. Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) eşleşmelerinizi, haritalarınızı seçmenize ve hatta kendi sunucularınızı oluşturmanıza olanak tanır. Genellikle seviyenizdeki insanlarla eşleşirsiniz, bu da oynamayı ve öğrenmeyi kolaylaştırır. Kısacası koş, öldür, iyi silahlar seç, bomba kur. Başkalarını ortadan kaldırmak ve görevleri tamamlamak için ne gerekiyorsa yapın.

İndirme Linki: https://store.steampowered.com/app/730/CounterStrike_Global_Offensive/

 

 1. Day of InfamyOnuncu sırada, savaş hattını savunabileceğiniz, düşmanı ateşe vereceğiniz ya da ateş desteği çağırmak için bir telsiz kullanarak İkinci Dünya Savaşı atmosferine yakın mesafeli savaşları deneyimleyebileceğiniz Day of Infamy var.

Day of Infamy, simülasyon ve taktikler içeren çok oyunculu birinci şahıs shooting oyunudur. Day of Infamy, Dunkirk ve Girit gibi Avrupa’daki birden çok konum gibi çeşitli haritaların yanı sıra II.Dünya Savaşı sırasında geçmektedir. Oyuncu puanları kullanarak sınıf, ağırlık, hız ve kendi ekipmanını seçebiliyor. Örneğin, bazı sınıflar tüfekçi, subay seçebilir ve hatta alev püskürtücü kullanabilir! Bunu çeşitli oyun modlarında, haritalarda, özelliklerde üstlenmeye ve İkinci Dünya Savaşı hakkında daha fazlasını öğrenmeye hazır mısınız?

İndirme Linki: https://store.steampowered.com/app/447820/Day_of_Infamy/

 

 1. Battlefield V (Battlefield 5)Dokuzuncu sırada, tüm oyun içeriğinin hareket halindeyken açıldığı kara, hava ve denizde insanlığın en büyük çatışması olan Battlefield V var.

Battlefield V (Battlefield 5 olarak da bilinir) birinci şahıs shooting oyunudur ve aslında Battlefield serisinin devamı olan 5. oyunu değil 16. oyunudur. Battlefield V, kalıcı bir sisteme değil, oyuncuların karakterleri için bir “Company” sistemine odaklanıyor. Bu “Company” sistemi, oyuncuların birden fazla karakteri fiziksel görünüm ve silah seçenekleriyle özelleştirebilmesidir. Battlefield V, Grand Operations ve senaryo modu Firestorm gibi birden fazla oyun modu içerir. Grand Operations, Battlefield I Operasyonları modunun daha uzun bir sürümüdür; herkese görevler verir ve her seviyedeki performans onu bir başkası için daha iyi hale getirecektir. Ateş fırtınası, oyuncuların birbirlerini bulmalarına ve sonunda bir kazanan seçmelerine izin veren bir ateş fırtınasını içeren moddur. Yaratıcılığınızı artırmanıza izin veren oyunları kesinlikle seviyorsanız, Battlefield V’i deneyin!

İndirme Linki: https://www.ea.com/games/battlefield/battlefield-5/buy

 

 1. Call to Arms

Call to Arms, gerçek zamanlı strateji ve 3. kişi ile 1. kişi kontrollerinin yenilikçi bir karışımını sunar. Modern savaş zamanında geçen oyun, gerçekçi modellenmiş araçlar ve ağır silahların yanı sıra düzinelerce ateşli silah ve özelleştirme sunuyor. 3. veya 1. şahıs aksiyon modunda birliklerinize zafere komut verin veya tek başınıza savaşın.

Yoğun görevler sırasında kırsal alanları, fabrikaları, tren istasyonlarını ve kasabaları fethedin ve ortamı kendi yararınıza kullanın. Oyunda neredeyse her şey yok edilebilir. Steamworks tarafından desteklenen heyecan verici, ancak rekabetçi çevrimiçi savaşta sizi görülmemiş sayıda zorluk bekliyor!

İndirme Linki: https://store.steampowered.com/app/302670/Call_to_Arms/

 

 1. VerdunYedinci sırada sizi ve ekibinizi yoğun saldırı ve savunma savaşlarına sürükleyen Verdun var.

Verdun, Fransa’nın Verdun şehrinde 1916 yılına (Birinci Dünya Savaşı) dayanan çok oyunculu birinci şahıs shooting oyunudur. Verdun, kadro tabanlıdır ve 64 kişiye kadar oynanabilir. Takımlar genellikle her biri benzersiz role sahip 4 kişiden oluşur ve bir liderden oluşur. Takımınızın seviye atlamasına yardımcı olurken 4 oyun modunun tamamında takımlarınızı özelleştirebilirsiniz. Tecrübelerimize göre, askeri FPS oyunlarından hoşlanan herkes kesinlikle Verdun’u oynamalıdır.

İndirme Linki: https://store.steampowered.com/app/242860/Verdun/

 

 1. Titanfall 2Altıncı sırada, durdurulamaz bir öldürme gücü olarak size ve titan akışına yardımcı olan yeni titanlar ve pilotlar, ölümcül silahlar ve özelleştirme ve ilerleme sistemleriyle birleştirip fethedebileceğiniz Titanfall 2 var.

Titanfall 2, titanlar, 6v6 maçlar ve maç başına 50’ye kadar oyuncu içeren, 2014 yapımı çok oyunculu birinci şahıs shooting oyunudur. Titanfall, çok ileri bir zamanda başka bir gezegende geçmektedir. Titanfall 2’de oyuncular kendi robot tarzı titanlarını kontrol edebilmektedir. Titanlar, bir titan gelmeden önce 0’a kadar sayılması gereken bir süre içinde konuşlandırılır. Başkalarını ortadan kaldırmak kalan zamanı azaltır. Hayatta kalmak ve hedefi tamamlamak için ne gerekiyorsa yapın.

İndirme Linki: https://store.steampowered.com/app/1237970/Titanfall_2/

 

 1. Beyond the WireBeşinci sırada, 1. Dünya Savaşının çamurlu ve kanlı siperlerinde geçen gergin çok oyunculu bir FPS olan Beyond the Wire var. 50’ye 50 olan savaşlarda oyuncular, Büyük Savaş’ın çaresiz ve acımasız koşullarını yansıtan sinematik ortamlara dalmaktadır.

Beyond The Wire, I.Dünya Savaşı’nın savaş alanlarında geçen, savaş alanlarını ve şiddetli savaşın kanlı atmosferini keşfetmeye odaklanan çok oyunculu birinci şahıs shooting oyunudur. 100 oyuncuya kadar olan savaşlarda büyük, açık haritalar ve birçok ölümcül sürprizle başa çıkmanız gerekecek. 50’ye 50 taktiksel savaşlarda tek seferde 100 oyuncu karşı karşıya. Silah türü ve dayanıklılık, savaşma şeklinizi güçlü bir şekilde etkiler, bu yüzden bu korkunç, gerçekçi savaş oyununda dikkatli olun. Taktiksel sezgilere ve bilek gücüne sahipseniz, BTW tam size göre.

İndirme Linki: https://store.steampowered.com/app/1058650/Beyond_The_Wire/

 

 1. SquadDördüncü sıraya takım çalışması, sürekli iletişim ve oyun yoluyla özgün savaş deneyimleri sağlayan taktiksel bir FPS olan Squad’ı koyduk.

Squad, günümüz ortamında geçen 2015 yapımı birinci şahıs taktiksel shooting oyunudur. Squad, takım tabanlı bir oyundur ve kuvvetler de dahil olmak üzere çeşitli mangalardan oluşur. Her manga, ateş üsleri gibi nesneleri kullanarak manga liderleriyle iletişim kurabilen oyuncular tarafından seçilen bireysel sınıflardan oluşur. Doktor, tüfekçi ve muharebe mühendisi gibi sınıfları seçebilirsiniz. Ayrıca oyunda kullanabileceğiniz tanklar gibi birden fazla araç var. Bir sınıf seçin, iletişim kurmaya çalışın ve size uygun bir araç seçin.

İndirme Linki: https://store.steampowered.com/app/393380/Squad/

 

 1. Post Scriptum2018 yılında piyasaya çıkan Post Scriptum, otantik bir 2.Dünya Savaşı savaş deneyimi sağlayan 2.Dünya Savaşı temalı birinci şahıs taktiksel shooting oyunudur.

Post Scriptum, diğerlerinin aksine doğru yapılmış bir 2. Dünya Savaşı simülasyon oyunudur. Post Scriptum, tarihsel olarak doğru, devasa savaşlara ev sahipliği yapıyor. Takım çalışmasına, iletişime ve araçlar gibi özel öğelere odaklanır. Devasa haritalar, büyük takım dövüşleri (50v50 gibi) ve son derece gerçekçi bir cephe sistemi var. Oyuncular harita üzerinde kontrolü ele geçirmek ve sonunda kazanmak için hedefleri yerine getirmelidir. Squad gibi oyunlara aşina iseniz, Post Scriptum size yabancı gelmeyecek.

İndirme Linki: https://store.steampowered.com/app/736220/Post_Scriptum/

 

 1. Spec OPS: The Lineİkinci sırada yer alan Spec Ops: The Line, oyuncuları ağza alınmayacak durumların ortasına koyarak oyuncuların ahlakına meydan okumak için tasarlanmış bir Üçüncü Şahıs modern askeri shooting oyunudur.

Spec Ops: The Line, saklanmaya, dövüşmeye ve gerilime odaklanan 2012 yapımı üçüncü şahıs shooting oyunudur. Oyuncu, bir görev için özel bir güçle Dubai’ye gönderilen düşman Yüzbaşı Martin Walker’ı kontrol eder. Hikayede ilerledikçe, Kaptan Martin Walker’ın akıl sağlığı değişmeye başlar ve kısa süre sonra halüsinasyonlar yaşamaya başlar ve savaşın ne kadar kötü olduğunu anlar. Oyuncu bir seviye zorluğu seçebilir, ardından el bombaları, zırh ve diğerleri gibi öğeler seçebilir. Çaba ve kahkaha ile yapılan bu oyuna siz de katılın.

İndirme Linki: https://store.steampowered.com/app/50300/Spec_Ops_The_Line/

 

 1. Tom Clancy’s Rainbow Six SiegeListemizin başında yoğun yakın mesafe çatışmaları, yüksek ölümcüllük, taktiksel karar verme, takım oyunu ve her an patlayıcı eylemlerle karşılaşabileceğiniz Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’i koyduk.

om Clancy’s Rainbow Six Siege, kendi başınıza veya diğer oyuncularla oynayabileceğiniz birinci şahıs taktiksel shooting oyunudur. Bu oyun, ekip çalışmasının yanı sıra yıkıma da odaklanıyor. Rainbow Six Siege, savunucu ve saldırgan rolleri olan 11 harita ve 5 oyun moduna sahiptir. Bir maçın başlangıcında, savunmacılar savunma sürecine girerken, saldırganlar savunanlara saldırmak için bir başlangıç noktası seçerler. Oyun ilerledikçe, oyuncular hazırlık aşamasında her iki tarafın da kurduğu tuzaklara ve insansız hava araçlarına rastlayabilir. Normal FPS oyunlarından sıkıldıysanız, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’e kesinlikle göz atmalısınız.

İndirme Linki: https://store.steampowered.com/app/359550/Tom_Clancys_Rainbow_Six_Siege/

 

Bonus: Call of Duty: Warzone


COD Warzone, 150 oyunculu yepyeni, devasa bir arenada geçen birinci şahıs shooting oyunudur.

Call of Duty’yi denemek istediniz ancak bunun için para harcamak istemediniz mi? Öyleyse, 2020’nin başlarında piyasaya sürülen ücretsiz ve yeni COD oyununu denemelisiniz. Call of Duty: Warzone, herkes için adil olan bir battle royale oyunudur, çünkü yeni gelenler yeni gelenlerle, profesyoneller profesyonellerle eşleştirilir. Bu, bu oyun hakkında daha fazla bilgi edinmenize ve daha iyi pratik yapmanıza olanak tanır, ki bu harika. Örneğin Fortnite’ı ele alalım. Tüm seviyelerde herkesle eşleşiyorsunuz, bu da öğrenmeyi zorlaştırıyor ve bu sistem yeni gelenler yerine profesyonelleri daha iyi hale getiriyor. Kaliteli bir battle royale oyunu istiyorsanız COD Warzone’a göz atın; çünkü hiçbir şey COD oyunundan daha iyi hissettiremez.

İndirme Linki: https://www.callofduty.com/warzone/landing

Kaynak : GAMER

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021