AKDENİZ BÖLGESİ GEZİLCEK YERLER

0 54

Tatil denilince akla ilk gelen bölge hiç kuşkusuz Akdeniz bölgesidir. Denizin, sahilin, kumun cümbüşü Akdeniz bölgesinde tatil yapmak isterseniz size tavsiye edeceğimiz 9 noktaya mutlaka uğrayın. Bu 9 nokta Akdeniz bölgesinde en çok turist alan mekânlardır. Keyifli ve huzurlu bir tatil için Akdeniz bölgesinde ziyaret edilmesi gereken yerler şunlardır:

1-DALYAN: Tatilde huzur ve keyif arıyorsanız Mutlaka Dalyan’ı ziyaret etmelisiniz. Doğal su kanalları bulunan dalyan sahili Türkiye’nin turizm incisi kabul edilir. Dalyan bölgesinde yüzlerce çeşit tatlı su balığının tadına bakabilirsiniz. Tatilde doğallık ve sakinlik arıyorsanız Dalyan size göre bir yerdir.

2-PATARA PLAJI: Ülkemizin en uzun kumsalı Patara plajında yer alır. 18 KM uzunluğa sahip sahilde caretta caretta olarak bilinen deniz kaplumbağalarını görebilirsiniz. Bölge Antalya ilinin kaş ilçesinde bulunur. Her yıl binlerce yerli yabancı turist çeken bölge doğal koruma alanı ilan edilmiştir.

3-KAŞ: Antalya ilinin en popüler turizm mekânı Kaş ilçesidir. Kaş ilçesi doğal yapısını koruyan ender yerlerden birisidir. Bölge halkının sıcakkanlı olması ve bölge içinde yer alan 6 mağara her yıl binlerce turist çekmektedir. Tam bir turizm cenneti olan ilçenin Gömbe, Kalkan, Kını, Ova ve Yeşilköy beldeleri en çok ziyaretçi çeken yerleridir.

4-KALKAN: Kalkan bölgesi Antalya ilinin Kaş ilçesine bağlı bir bölgedir. Bembeyaz evleri ve kepenkleri ile ziyaretçilere huzur veren bir semttir. Temiz ve nezih bir ortam arıyorsanız Kalkan’a mutlaka uğramalısınız. Bezirgân yaylasında temiz oksijeni ciğerinize çekerken mangal keyfini yaşayabilir harika manzaralar yakalayıp güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kalkan Akdeniz mutfağını çok iyi yansıtan bir bölge olup burada farklı lezzetler tadabilirsiniz.

5-KEKOVA: Doğal güzellik, manzara, berrak su denilince akla ilk gelen bölge Kekova bölgesidir. Doğal limanı olan batmış bir antik kenti andıran Kekova bölgesine ulaşmak için Kaş ilçe merkezinden tekne kiralamamalısınız.

6-ADRASAN: Kumsalı ile cenneti andıran Adrasan bölgesi her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlar. Sulak ada, Sazak ve Ceneviz koylarını tekne kiralayarak gezebilirsiniz. Bölgenin çok temiz bir suyu vardır. Yüzmek için çok ideal bir bölgedir. Yazın sıcaktan bunalan insanlar kurtuluşu kendini Adrasan bölgesine atarak yakalar. Tatilin tadını çıkarmak istiyorsanız Akdeniz bölgesinde Adrasan’a mutlaka uğramalısınız.

7-MANAVGAT: Antalya iline bağlı Manavgat ilçesi turizm için çok işlek bir bölgedir. Manavgat ilçesi üzerinde yer alan Manavgat çayı rafting severler için biçilmiş bir kaftandır. Çay üzerinde 4 km rafting yapabilirsiniz. Heyecan ve adrenalin dolu anlar yaşamak istiyorsanız Manavgat çayı üzerinde siz de rafting yapmalısınız. Bu heyecan kelimelerle anlatılmaz. Gelip yaşamalısınız.

8-DAMLATAŞ MAĞARASI: Antalya ilinin Alanya ilçesinde yer alan Damlataş mağarası mutlaka görülmesi gereken bir doğal yapıdır. Dar merdiven ile aşağı inerken ışığın su içindeki kırılmasını büyük bir zevkle izleyebilirsiniz.

 

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Pilliblog’a abone olun

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021