Alibaba’nın Elektrik Motorlu Otomobil Üreteceği Söyleniyor

0 29

Şu sıralar kurucu ortağı Jack Ma’dan haber alınamamasıyla gündemde olan Alibaba’nın, otomobil işine giriştiği ortaya çıktı.

Üstelik edinilen bilgilere göre Alibaba’nın otomobilleriyle tanışmak için çok da beklemeyeceğiz. İddialara göre şirketin sedan aracı bu yıl, SUV modeli ise 2022 yılında duyurulacak. Tahmin edilebileceği üzere Alibaba’nın üreteceği otomobiller de elektrik motoruna sahip olacak.

Gazeteci Emre Özpeynirci tarafından ortaya atılan iddialara göre Alibaba, elektrik motorlu otomobiller için MG’nin sahibi olan Çinli şirket SAIC ile iş birliği yaptı. Bu iş birliği kapsamında da “Zhiji Auto/IM” isimli otomobiller üretilip piyasaya sürülecek. Araçların ne zaman seri üretime geçeceği, son tüketiciye ne zaman ulaşacağı gibi detaylar henüz bilinmiyor. Alibaba’nın üreteceği araçlar böyle görünebilirAlibaba’nın üreteceği söylenen araçlarla ilgili detaylı bilgilere sahip değiliz. Ancak ilk aracın nisan ayında duyurulması bekleniyor.

Eğer böyle bir şey gerçekleşirse TOGG’un rakiplerinden bir tanesiyle kısa bir süre sonra tanışmış olacağız. Ayrıca Alibaba’nın böyle bir işe girişmesi, otomobil sektörünün baştan sona değişmekte olduğunun açık bir göstergesi.

Kaynak : Webtekno

microsoft project 2019 satın al

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021