Android 12 ile Depolama Yönetimi Daha Kolay Olacak

0 9

XDA Developers‘ın Android AOSP’nin kodlarında keşfettiği bilgilerle beraber, Google’ın Android 12 ile depolama yönetimi konusunda yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Bu kısımdaysa depolama yönetimini daha da kolay bir hale getirecek olan Google’ın, aktif olarak kullanılmayan uygulamaları yer açmak adına hazırda bekletme duruma geçireceği ifade ediliyor. Bu özelliğin ise Hazırda Bekletme olarak adlandırılacağı paylaşılan raporlar arasında yer alıyor. Aktif olarak kullanılmayan uygulamayı durduracak olan bu özellik sayesinde, aynı zamanda uygulamanın dosyaları da kullanıma hazır olacak bir şekilde sıkıştırılacak. Böylece aktif olarak kullanılmayan uygulamaların cihazda daha fazla yer kaplamasının önüne geçilecek.

Bu özelliğin yeni Android güncellemesiyle beraber kullanıcılara sunulup sunulmayacağı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Fakat XDA Developers tarafınca aktarılan bilgilere göre, Android 12’nin geliştirici önizleme sürümünün önümüzdeki birkaç ay içerisinde resmi olarak yayınlaması bekleniyor.

Kaynak :Technopat

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021