Apple Glass, Cihaz Kilidi Açma Özelliğine Sahip Olabilir

0 10

Merakla beklenilen Apple Glass hakkında yeni bir patent ortaya çıktı. Buna göre, Apple Glass’ın cihaz kilidi açma özelliği ile gelebileceği belirtiliyor. Bildiğiniz üzere Apple Watch da Mac bilgisayarların kilidi açmak için kullanılabiliyor.

Apple patentinde birçok elektronik cihazın kullanıcının kimliğinin doğrulanmasına dayalı olarak çeşitli özelliklere erişimi kısıtladığını belirtiyor. Birden çok cihaz aynı anda kullanıldığında da her bir cihazın kilidini tek tek açma prosedürlerinin kullanıcı erişimini geciktirebileceği ve kullanıcı deneyiminin kalitesini düşürebileceği ifade ediliyor.

Patentte doğrudan Apple Glass’tan bahsedilmediğini de belirtelim. Bunun yerine kullanıcı tarafından başa takılan kimliği doğrulanmış bir cihaz ifadesine yer verilmiş. Bu da haliyle ilk olarak akıllara Apple akıllı gözlüklerini getiriyor. Kısacası kimliği doğrulanmış cihaz, Apple cihazların sınırlandırılmış özelliklerine erişme veya kilidini açma konusunda kullanıcının erişimini kolaylaştırmış olacak.

Patent ayrıca, bir kullanıcının cihazların herhangi bir kullanıcı etkileşimi olmadan kilidinin açılmasını istememesi durumundaki diğer seçenekleri de tartışıyor. Bunlar ise uzamsal yönelim (muhtemelen cihaza bakacak şekilde), ses komutu, vücut hareketi veya göz hareketi olarak düşünülmüş.

Nisan 2019 tarihinde başvurusu yapılan patent 12 Ocak 2021’den itibaren onaylanmış durumda. Daha önce de Apple Glass’ın ortam ışığına göre ayarlanan lensler ile gelebileceği ortaya çıkmıştı.

Kaynak :Technopat

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021