Assassin’s Creed Origins’de En İyi 12 Yetenek

0 22

Assassin’s Creed Origins’de seçim yapabileceğiniz pek çok yetenek vardır. Oyun sonuna doğru her yeteneği elde edebilirsiniz, ancak bunu yapmak oldukça zamanınızı alabilen bir durum, bu yüzden ilk seçtiğiniz yeteneğe dikkat etmeniz gerekiyor. Yetenekler üç ana kategoriye ayrılıyor: Savaşçı, Avcı ve Seet. Her biri gizlilikten tam saldırıya kadar farklı oyun stilleri bulunuyor. İster bir savaş ustası, ister yetenekli bir silah ustası olabilirsiniz, oyun deneyiminize fayda sağlayabilecek çok sayıda yetenek vardır. Maceranızdan en iyi şekilde deneyim sağlayabilmenize yardımcı olabilrmek için, oyundaki en kullanışlı yetenekleri sizler için sıraladık.

Assassin’s Creed Origins’de En İyi 12 Yetenek

PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülen Assassin’s Creed Origins, oldukça farklı detaylara sahiptir. Mısır’da geçen zamanın yozlaşmış güçlerine karşı mücadelesi onu ilk Suikastçı olmaya iten bir savaşçı olan Bayek olarak oynuyorsunuz.

Seer Yeteneği: Dawn Dusk (1 Yetenek Puanı gerektirir)

Dawn Dusk, oyunda satın almanız gereken ilk yeteneklerden biridir. Geceleri kamplara saldırmak istediğinizde kullanışlı olan günün zamanını istediğiniz zaman geçirmenizi sağlar. Buna ek olarak bazı görevler, günün belirli bir saatinde belirli bir karakterle  tanışmanızı bile gerektirebilir, bu nedenle sizi beklemek zorunda kalmayacağınız için Dawn Dusk’ın kilidini açmak oldukça faydanız olacaktır.

Savaşçı Yeteneği: Parry (1 Yetenek Puanı gerektirir)

Ruh benzeri oyunların altın standardı olan Parry, bir düşman darbesini saptırmanıza izin verir. Gerçekleştirmek için bazı hızılı refleksler gerekir, ancak bunu yapmak düşmanınızdan gelebilecek saldırılara karşı sizi savunmasız hale getirir. Bu, özellikle de gerekli zamanlamayı öğrendiğinizde size sağlayabileceği taktik avantaj açısından sahip olmanız gereken bir yetenektir.

Savaşçı Yeteneği: Air Attack (1 Yetenek Puanı gerektirir)

Bir sızma operasyonu sırasında, Air Attack, bir düşmandan kurtulmanın gösterişli ve ödüllendirici yollarından biridir. Ama şüphesiz düşmanınız sizi gördüğünde, bu yetenek işe yaramaz hale gelmektedir. Bu nedenle, Air Attack yeteneği bu zorlu durumlar için harika bir acil durum planıdır; Bir düşmana yukarıdan yıkıcı bir saldırı gerçekleştirmek için kullanılabilir. Aynı zamanda bir grup düşmanın üstünden atlamanın da harika bir yolu olabilir, birini anında katletmenize ve ardından kılıcınız ve kalkanınız dışarda kalan düşmanlarla mücadele etmenize olanak tanır.

Hunter Yeteneği: Chain Assassination (3 Yetenek Puanı gerektirir)

Chain Assassination yeteneği esasen bir başla iki kuşu vurmak deyimi karşılamaktadır. Bir suikast yaptıktan sonra yakındaki bir gardiyanı fırlatma bıçağıyla otomatik olarak ortadan kaldırmanızı sağlar .Son Far Cry oyunlarından herhangi birini oynadıysanız, bu saldırgan gizlilik yeteneği size oldukça tanıdık gelebilir.

Savaşçı ve Avcı Yeteneği: Weapon Bearer/Bow Bearer (Her biri 1 Yetenek Puanı Gerektirir)

Hem Weapon Bearer  hem de Bow Bearer yetenekleri, oldukça önemlidir. Her biri anında iki silah arasında geçiş yapmanızı sağlar. Bu ilk bakışta kullanışlı olarak görünmeyebilir, ancak ikincil silahlar arasında geçiş yapma yeteneği beklenmedik mücadelelerde oldukça işine yarayabilir. Bu yetenekler ayrıca silahlar arasında geçiş yapmak için menüye girme ihtiyacını da ortadan kaldırır.

Seer Yeteneği: Buy Materials (2 Yetenek Puanı gerektirir)

Yükseltilmiş bir zırh parçası yapmak için malzeme toplamada sorun mu yaşıyorsunuz? Gerekli tüm bileşenleri toplamak için gereken zaman ve sabrınız yoksa, Buy Materials yeteneğinin kilidini açın. Demirci ve Dokumacı dükkanlarından üretim bileşenleri satın almanıza olanak tanıyarak, bulmakta zorlandığınız çok ihtiyaç duyulan malzemeleri elde etmenizi kolaylaştırır. Kolaylık faktörü, malzemeleri kendi başınıza toplamak için geçen süreden kesinlikle daha önemlidir.

Avcı Yeteneği: Eagle Harass (2 Yetenek Puanı gerektirir)

Senu, sızma ve neslel avlanma için oldukça önemli bir araç olsa da, etkili bir saldırı aracı olarakta kullanılabilir. Eagle Harass yeteneği ile düşmanların dikkatini dağıtabilir ve hatta mücadelelerinizde size çok faydası olabilir.

Seer Yeteneği: Sleep Dart (1 Yetenek Puanı gerektirir)

Etrafta gizlice dolaşırken, birinin kafasında bir oktdan daha az dikkat çeken menzilli bir silaha sahip olmanızı sağlar. Sleep Dart, bir düşmanı hızlı bir şekilde etkisiz hale getirirken, yakındaki muhafızları istasyonlardan uzaklaştırmak için mükemmel bir alternatiftir. Küçük düşman gruplarında gizlice girmek veya toplu saldırılar düzenlemek için uygun zaman ayarlamak için harika. Ancak dikkatli olun: Kime dart batırırsanız, sadece kısa bir süre uykuda kalacaktır, bu yüzden her saniyenizi oldukça iyi ayarlayın.

Seer Yeteneği: Backstore (2 Yetenek Puanı gerektirir)

Vahşi doğada nadir bulunan kaliteli teçhizatı bulmak oldukça zor olabiliyor. Neyse ki, Backstore yeteneği mağazalardan daha nadir kaliteli eşyaları satın almanıza olanak tanır, böylece sizi oyunun sunduğu daha iyi donanımlardan bazılarını satın alma olasığınıza güvenme zahmetinden kurtarır.

Avcı Yeteneği: Elite Ranger (3 Yetenek Puanı gerektirir)

Yakın zamanda The Legend of Zelda: Breath of the Wild veya Horizon: Zero Dawn gibi oyunlardan alışık olabileceğiniz bu yetenek, Assassin’s Creed Origins’te ağır çekimde havada yay atışı yapmanıza izin verir. Elite Ranger yeteneği, Avcı ağacının biraz daha aşağısındadır, ancak hızlı, tempolu gizli koşular sırasında pusu kurmak veya hızlı bir şekilde kafadan vurmak için şiddetle tavsiye edilir.

Savaşçı Yeteneği: Attack Push (1 Yetenek Puanı gerektirir)

Attack Push, bir düşmanı vurmanın ve onu yere sermenin oldukça etkili bir yoludur ve size savunmasız durumdayken onlara saldırı telaşı salma fırsatı verir. Düşmanları ölüme göndermek için uçurum kenarlarının veya çukurların yakınında stratejik olarak da kullanılabilir. Bazı korkunç çevresel ölümler için oyunun gladyatör kısımlarında bu saldırıyı geri çektiğinizden emin olun.

Kaynak : Gamer

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021