Assassin’s Creed Valhalla için DEV bir güncelleme geldi

0 25

Ubisoft, yeni açık dünya oyunu Assassin’s Creed Valhalla için oyunda 100’den fazla değişiklik yapan yeni ve önemli bir güncelleme yayınladı. Teknik adıyla “1.1.1 güncellemesi” bütün platformlarda mevcut ve çok sayıda grafik sorununu, görev hatasını, kullanıcı arayüzü sorunlarını ve daha fazlasını düzeltiyor. Cyberpunk 2077 kadar konuşulmasa da kendi içinde o kadar büyük olmayan hatalar barındıran yeni AC oyunu bu güncelleme ile birçok önemli sorunundan kurtuluyor.

Assassin’s Creed Valhalla güncellemesi ile 100’den fazla sorun çözülüyor

Güncellemeyi indirmek isteyen oyuncular için boyutları Xbox Series X/S üzerinde 7,5 GB, Xbox One’da 6,6 GB, PlayStaiton 5’te 2 GB, PS4’te 3 GB ve PC platformunda ise 6,45 GB civarında. Ubisoft bu yama değişikliklerinin Stadia ve Luna sürümlerine de yansıyacağını söylüyor.

Assassin’s Creed Valhalla için ilk güncelleme Aralık ayında yayınlanmıştı ve 1.1.0 güncellemesi, yeni sezonu başlatıyordu. Yule Festivali ile ve oyuncuların yerleşimlerini genişletmelerini sağlayan yeni özelliklerle geçtiğimiz yılın ilk ve son güncellemesiydi. Şimdi ise 1.1.1 güncellemesi geldi ve oyundaki büyük sorunların çoğuna çözüm üretiyor.

Yama notlarında performans anlamında öne çıkan bazı kısımlar şöyle:
– Geliştirilmiş performans ve kararlılık
– Çeşitli grafik sorunları ele alındı
– Çeşitli kırpma sorunları ele alındı
– Çeşitli NPC animasyon sorunları ele alındı
– Savaş çığlıklarının tufah bir şekilde tekrar ettiği ve döngüye düştüğü sorunu ele alındı
– PS4’te bazı dokular optimize edildi

Tabi bunlar performans ve sorunlarla ilgili olanlar. Bunun dışında oyuna Death Stranding ile ilgili bir ödül eklendiği ve birçok görevin, yan görevin veya açık dünya etkinliğinin düzenlendiği bilgileri de yama notlarında yazıyor. Tamamını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Assassin’s Creed serisinin Origins ile aldığı yeni formdan sonra çıkan en başarılı oyunlarından biri olan Assassin’s Creed Valhalla için yayınlanan 1.1.1 güncellemesi oldukça kapsamlı ve 100’den fazla sorun için çözüm üretiyor. Fakat konuşulması gereken şey ise 100’den fazla sorunu olduğu halde bu oyunun bu kadar çok sevilmesi. Metascore’una baktığımızda kullanıcılar 76 verirken basından da ortalama 83 puan alan oyun güzel bir ivme yakaladı. Peki sizce bu başarısının sırrı ne? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Kaynak : Merlinin Kazanı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021