Backlink Nedir? Nasıl Alınır?

0 160

Backlink Nedir? Nasıl Alınır?

Bir web sitesinin bir başka bir web sitesine link vermesi sonucu oluşan sisteme Backlink adı verilmektedir. Özgün içerikler ve paylaşımlara yer veren bir web sitesinin başka bir güvenilir web sitesi tarafından keşfedilerek linkinin paylaşılması durumunda ilgili web sitesi kısa sürede internet alanında yayılmaya başlayarak, birçok kullanıcı tarafından keşfedilmesine olanak sağlanacaktır. Google Backlink ise, internet sitenizin arama motorlarında arandığında çok daha hızlı bir şekilde üst sıralara yükselmesine olanak tanımaktadır.

Backlink Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Backlink alırken dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Bu noktalara dikkat edilmediği takdirde web siteniz çok fazla zarar görebilir hatta kapatılmasına kadar varan zararlı etkileri olabilir.
Google Arama motorları web sitenize yapılan backlinklerin ne şekilde uygulandığına oldukça dikkat etmektedir. Bu işlemler sırasında Google hile ile Backlink alındığını tespit ederse, siteniz güvenilmez olarak nitelendirilerek, web sitelerinizin kapatılmasına yol açabilir. Backlink alırken en önemli kural Backlink yapılan sitelerin şeffaf, doğru bilgiler içeren ve güvenilir web siteleri olması gerektiğidir. Yanlış beyanda bulunan veya insanları yanıltan zararlı içeriklere sahip web sitelerinden alınan backlinklerin sitelere zarar verebilirler. Bu yüzden Backlink yapılırken web sitelerinin kaliteli ve güvenilir olması gerekmektedir.

Özellikle Backlink almak konusunda kalıcı linklerin alınması büyük önem taşımaktadır. Geçici olarak aldığınız backlinkler sitenizi ileriki zamanda yine düşük seviyelere indirebilir. Web sitelerinden aldığınız backlinklerin belirli bir süre sonra kaldırırsanız web sitenizin değerini düşürebilirsiniz. Bu şekilde belirlenen noktalara dikkat edilecek olursa, web sitenizin üst sıralarda yer almasına olanak tanıyabilirsiniz. Ancak bahsettiğimiz üzere Google arama motorlarında güvenilir olmayan web sitelerinden alınan backlinkler web sitelerinizin kapatılmasına kadar varan kötü sonuçlar doğurabilir. İyi bir Backlink analizi sonucunda yapılan Backlink alma işlemleri ise sitelerinizin daha güvenilir ve başarılı olmasına, üst sıralarda yer almasına olanak sağlayacaktır.

Backlink alma işlemini bir başka siteden kendi sitenize tanıtım amaçlı olarak alabilir, gündemde olan blog yazarlarına ait yazılara yorum yaparak veya onlardan web siteniz ile alakalı makale yazmalarını isteyerek, backlinklerinizi alabilirsiniz.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Pilliblog’a abone olun

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021