Badem Göz Ameliyatı Nedir?

0 136

Badem göz ameliyatı nedir bir bakalım, Badem göz ameliyatı günümüzde birçok ünlü isminde tercih ettiği, güzelliğin simgelerinden biri haline gelmiş badem şeklinde çekik ve canlı gözlere sahip olmak isteyen kişilerin yaptırdığı ufak bir estetik ameliyattır. Her ne kadar günümüzde bu ameliyatı çoğunlukla orta yaş üstü değil 25 yaş sınırındaki kişiler tercih etse de genel olarak isteyen herkese uygulanabilecek bir cerrahi işlemdir. Bu ameliyat ile yorgun, üzgün ve düşük gözleriniz yerini çekik ve daha canlı gözlere bırakır. Eğer gözleriniz de bir asimetrik sorun varsa veya da düşük kaşlara ve göz kapaklarına sahip iseniz bu ameliyat bu tarz sorunları da ortadan kaldırabilmektedir.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem göz ameliyatı nasıl yapılır merak edenler varsa bu ameliyat lokal anestezi ile 30-60 dakika arası bir sürede yapılabilmektedir. Gözlerin dış köşelerinden açılan bir kesik ile bu ameliyatta kullanılan özel bir ip kullanılarak göz yukarıya doğru kaldırılır ve kemik zarına tutturulur. 3-4 adet dikiş ile ameliyat sonlandırılır ve ameliyat sonunda gözler daha iri, çekik daha genç bir görüntüye kavuşur gözler badem göz şeklini alır. En çok merak edilen konulardan biride iz konusu. Ameliyat sonrası ameliyata dair gözlerde hiçbir iz kalmamaktadır. Hastalar ameliyat sorası kısa süre içinde normal hayatlarına dönebilmektedir.

Badem Göz Ameliyatı Kalıcı mı?

Badem göz ameliyatı kalıcı mı diye sorulduğunda korkulduğunun aksine aslında basit bir askılama operasyonudur. Cildinizin elastik yapısına göre ortalama 3-4 yıl kadar etkisini sürdürmektedir bazılarında bu süre 6-8 yıl kadar da sürebilmektedir. Yani sonuç olarak badem bir uygulama değildir. Tekrar badem göz ameliyatı olmak isterseniz tekrar ameliyat olmanız mümkündür.

Badem Göz Estetiği Yaptıran Ünlüler Kimlerdir?

Badem göz estetiği yaptıran ünlüler kimlerdir sıralamasının başında herkesin bildiği üzere Kardashian’lar gelmektedir.
Kim Kardashian, Khloe Kardashian, kız kardeşleri Kylie Jenner ve Kendall jenner, Bella Hadid bu ameliyatı geçiren ünlü isimlerdendir. Hollywood yıldızlarının birçoğunda da bu ameliyatı görmekteyiz. Ülkemizde ise Badem göz estetiği yaptıran ünlüler Buse Narcı, Nesrin Cavadzade, Dilan Çiçek, Ünlü youtuberlar dan Danla Biliç ve Gökçe Yıldırım gibi isimlerdir.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Pilliblog’a abone olun

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021