Bağışıklığı Güçlendirmenin 4 Yolu

0 36

Bağışıklığı Güçlendirmenin 4 Yolu

Genel olarak, bağışıklık sistemi insanları hastalığa sebep olabilecek mikroorganizmalara karşı koruma amacıyla mükemmel derecede çalışmaktadır. Bazense bu yeterli gelmeyebilir. Mikroplar bağışıklık sistemini yayılabilir ve insanları hasta edebilir. Bağışıklığı güçlendirme fikri oldukça cazip gelebilir, ancak bunu başarabilme yeteneğinin anlaşılması birkaç nedenden dolayı zor olduğu kanıtlanmıştır. Bağışıklık sistemi tek bir varlık değil bir sistemdir bu nedenle iyi çalışması için denge ve uyum gerekir. Ayrıca sağlık kaidelerine uymak, bağışıklık sistemini güçlü ve sağlıklı kılmak amacıyla doğal yollardan atılabilecek en uygun adımdır. Bu makalede sizler için bağışıklığı güçlendirmenin yolları hakkında bir yazı derledik.


Sağlıklı Beslenin

Vitamin ve besin kaynağı olarak önce yiyecekleri seçin. Sağlık ekibiniz sizi bir vitamin veya takviye almaya yönlendirmedikçe, muhtemelen ihtiyacınız yoktur. Bu besinleri dahil etmenin en iyi yolu, bütün yiyecekleri yemektir. Yemeklerinizin çeşitli sebze ve meyveler, kepekli tahıllar, baklagiller, baklagiller, yağsız protein ve sağlıklı yağlar içerdiğinden emin olun. Enerjinizi korumak ve vücudunuzun yeterli kalori, protein ve besin almasını sağlamak için gün boyunca küçük, sık öğünler yiyin. Ayrıca Sigara içiyorsanız, bırakmak veya azaltmak için adımlar atmayı düşünün. Sigara içmek bağışıklık sisteminizin dengesini değiştirebilir.

Fitokimyasallarla Güçlenin

Meyveler, sebzeler ve diğer bitkiler, fitokimyasallar olarak bilinen doğal olarak oluşan maddeleri içerir. Fitokimyasallar meyve ve sebzelere rengini ve lezzetini verir. Fitokimyasallar, vücudu hasardan korumak için bağışıklık sisteminde asker görevi görür. Fitokimyasallar bağışıklık sistemini destekler, sağlıklı hücrelerin oluşturulmasına yardımcı olur.

Yetersiz Beslenme Riskini Azaltın

Yetersiz beslenen bir vücudun bir hastalık veya enfeksiyonla savaşması daha zor olabilir. Kötü beslenme, vücut, sağlığı iyileştirmek ve vücut sistemlerinin sağlıklı işleyişini sürdürmek için yeterli kalori veya besin alınmadığında ortaya çıkar. Her hafta tüm besin gruplarından çeşitli yiyecekler seçin. Her dört ila altı saatte bir, gün boyunca düzenli olarak yemek yiyin. Aç hissetmeseniz bile, atıştırmalık veya mini öğün yemeye çalışın.

Yaşam Tarzınızda Değişiklikler

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için zihinsel ve duygusal sağlığınızla ilgilenin. Bağışıklık sisteminiz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, her gece en az yedi saati hedefleyerek uykuya öncelik vermektir. Zihinsel ve duygusal sağlığınızla ilgilenmenin bir yolu, değer verdiğiniz insanlarla iletişim halinde kalmaktır. Zihinsel ve duygusal sağlığınızı arttırmak için ailenizle vakit geçirmeye, dışarıda vakit geçirmeye veya kitap okumaya zaman ayırın. Hoşunuza giden şeyleri yapmaya zaman ayırarak stresi azaltın.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Pilliblog’a abone olun

 

Kaynak : Pilliblog.NET

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021