Cep Telefonu Kaskosu Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Nelerdir?

0 33

 

Cep Telefonu Kaskosu Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Nelerdir?

Cep telefonları iletişim maksadıyla kullandığımız araçlar olmalarının yanı sıra birçok işleve de sahip gelişmiş teknolojik ürünlerdir. Gerek fotoğraf ve video oluştururken kullandığımız cihazlar olmaları gerekse başka konularda yaşamımızı kolaylaştırmaları açısından telefonlar hayatımızın da ayrılmaz parçaları haline gelmiştir. Cep telefonları tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi yüksek fiyatlara satılan cihazlardır. Bu cihazların sigorta yapılarak güvenceye alınması kullanıcı yararına bir davranış olacaktır. Cep telefonu kaskosu yapan birçok firma mevcuttur. Cep Telefonu Kaskosu Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Nelerdir? Merak eden kullanıcılar bunu araştırmak isteyeceklerdir.

Telefonları ilgilendiren konularda kasko yapılması durumunda kullanıcılar zarar görmekten kurtulacaklardır. Hasarın kullanıcı hatasından kaynaklanması garanti kapsamını devre dışı bırakacağından bu tür hassas cihazlar kullanılırken titiz davranmak gerekecektir. Cep telefonu kaskosu yapmak sayesinde kullanıcı kusuru kapsamında ele alınan konular da sigorta kapsamına dahil edilebilmektedir. Bu sebeple kullanıcılara cep telefonu kaskosu yapmaları önerilmektedir. Telefonlar çarpma sonucu veya düşme gibi sebeplerle hasara maruz kaldığında bir kasko yapılmışsa zararı önleyici bir tedbir olabilmektedir. Kullanıcı bütçesi açısından kasko yaptırmak her zaman karlı bir davranıştır.

Hasara Yol Açabilecek Bazı Nedenler

Telefon ekranları kırıldığında bu durum büyük masraflara yol açabilmektedir
Düşme gibi etkenler hasara yol açabilir
Çarpma veya sıvı ile temas etme durumları da hasar oluşturma sebepleri arasında yer alır
Elektrik voltajının yüksek gelmesi, ısıya maruz kalma, nemden etkilenme gibi sebepler hasar nedenleri arasındadır

Cep Telefonu Kaskosu Nasıl Yapılır?

Cep telefonlarında oluşabilecek hasarların kullanıcı bütçesine zarar vermesinin önüne geçmenin yolu kasko yaptırmak olacaktır. Samsung ya da Iphone gibi telefon cihazları arıza ya da hasar oluşması durumunda kasko yapılarak güvence altına alınabilir. Birçok telefon firmasında sigorta yaptırmak mümkündür. Garanti belgesinin kapsamadığı alanlarda da telefonları güvence altına alan kasko işlemi ile kolayca hizmet alınabilir. Cep Telefonu Kaskosu Nasıl Yapılır? Merak eden kullanıcıların bilmek isteyeceği detaylar olacaktır.

Telefon kaskosu yaptırmak için ürün özelliklerine bağlı olarak değişen seçeneklerden yararlanmak mümkündür. Bunun için telefon kaskosu yapan bir site ziyaret edilerek gerekli teknik desteğin alınması sağlanabilir. Kasko ücretleri ise ürün özelliklerine göre farklılık gösterebileceğinden bu bilgiler doğrultusunda fiyat teklifi almak gerekecektir.

Cep Telefonu Kaskosu Fiyatları Nedir?

Cep telefonları için yapılmak istenen kasko işlemlerinde uygulanacak ücret bedelleri de farklı olacaktır. Bu farklılığa yol açan sebepler marka ve modele bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Kaskonun kapsayacağı alanlar arıza, kırılma, zarara uğrama, yüksek voltaj, sıvıyla temas gibi hallerdir. Bu hususlar sigorta şirketlerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilecek durumlardır. Iphone telefon kaskosu ya da Samsung telefon kaskosu için uygulanacak kasko fiyatları farklı olabilecektir. Cep telefonlarına yapılan kaskolar da diğer kasko seçenekleri gibi 1 yıl süreyle geçerli olmaktadır. Cep Telefonu Kaskosu Fiyatları Nedir? Dendiğinde her ürün için farklı seçeneğin olduğunu bilmek gerekecektir. Fiyat aralığının belirlenmesinde kasko yapılacak cihazın satış fiyatı etkili olmaktadır. Kolayca yapılacak bir kasko işlemi ile kısa süre içerisinde cep telefonlarınızı güvence altına almak mümkün olacaktır. Cep telefonlarına yapılacak sigorta işlemleri telefon satın alırken yapılabileceği gibi daha sonra da yapılabilecek bir işlemdir. Sigorta kapsamında birçok konu yer alabilirken telefon kaybedilmesi ya da bir yerde unutulması durumlarında yaşanan kayıplar kasko kapsamında değerlendirilmez. Kırılma durumları ise sigorta kapsamında ele alınan konular arasındadır. Onarım hakkının kaç defa olacağı sigorta şirketlerine bağlı olarak değişmektedir. Her firmanın sağladığı koşullar birbirinden farlı olacağından araştırma yapıldığında farklı sonuçlara ulaşmak mümkündür. Kasko işlemleri neticesinde cep telefonlarında oluşacak hasarlar, kırılma ya da arızalar kasko şirketi tarafından karşılanmaktadır. Bazı durumlarda eş değer cihaz temini sağlaması da sigorta şirketlerinin avantajları arasındadır.

 

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Pilliblog’a abone olun

Kaynak : Pilliblog.NET

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021