CIA’nın “Gizli” Olarak Sınıflandırılan UFO Dosyaları, İnternette Yayınlandı

0 13

Aralık ayında Donald Trump 2,3 trilyon dolarlık Koronavirüs yardımı yasa tasarısını onaylandı. Bu yasa, FBI’dan CIA’ya kadar ABD istihbarat servislerinin Kongre’ye Tanımlanamayan Uçan Nesneler (UFO’lar) hakkında bildikleri her şeyi anlatmasını zorunlu tutuyor.

Ancak bunun için hükümet kuruluşlarının resmi açıklamalar yapmasını veya belgeleri yayınlamasını beklememize bile gerek kalmadı. CIA’nın bu konu hakkında tuttuğu tüm kayıtları internet üzerinden download edebilirsiniz. Görülen o ki, yıllar içinde ortaya oldukça kabarık bir kayıtlar silsilesi çıkmış. CIA’nın şimdiye kadar gizliliği kaldırdığı her dosyaya The Black Vault aracılığıyla erişilebiliyor. Kuruluş 1996’dan beri yayınlanan dosyaları almak için çalışıyordu ve sonunda hepsini PDF biçiminde erişime hazır hale getirdi.

Tüm koleksiyona buradan erişebilirsiniz.

Black Vault web sitesinde, “CIA bunun koleksiyonun tamamı olduğunu iddia ediyor, ancak bunu tamamen doğrulamanın bir yolu yok” diyerek daha ilginç dosyalardan bazılarının atlanmış olabileceğine dair ipuçları veriyor.

Black Vault’u kuran ve onlarca yıldır UFO kayıtlarının yayınlanması için savaşan John Greenewald Jr, Motherboard’a yaptığı açıklamada, “Şurası çok net: Halkın bilmeye hakkı var!” dedi.

Diski Ele Geçirmişlerdi

CIA’nın UFO kayıtlarının tamamı ilk defa halka açık şekilde yayımlanıyor. Bu sonuca varılması The Black Vault’un CIA’den bir CD-ROM edinmesiyle mümkün olmuş. İstihbarat ajansının iddiasına göre bu disk, daha önce hiç görülmemiş pek çok bilgi de dahil olmak üzere UFO kayıtlarının tamamını içeriyor.

 

Kaynak : CHİP

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021