COVİD-20 Nedir? Mutasyona uğrayan Koronavirüsün Belirtileri Nelerdir?

0 41

COVİD-20 Nedir? Mutasyona uğrayan Koronavirüsün Belirtileri Nelerdir?

Koronavirüsün mutasyona uğradığı iddiaları İngiltere başta olmak üzere tüm dünyada bir paniğe neden oldu.Koronanın mutasyon haberi sosyal medyada kısa sürede Covid-20 başlığı ile gündeme oturdu.Dünya Sağlık Örgütü konu hakkında açıklamalar yaptı.İçlerinde Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülke İngiltere’ye kapılarını kapattı.Türkiye’de uçuşları durdurulan vatandaşlara test ve gerekli işlemler yapılmasınınardından vatandaşlar evlerinde karantinaya girecek.Peki mutasyona uğrayan koronavirüsün belirtileri nedir ?
Yeni tür virüs ilk olarak Eylül ayında tespit edilmiş ve kasım ayında Londra’da vakaların dörtte birinin bu virüsle alakalı olduğu tespit edilmiştir.Uzmanlar bu virüsün diğerine göre çok daha hızlı yayıldığını belirtti.

İlk Açıklama Jhonson’dan Geldi!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson,ülkelerinde hızlı bir şekilde yayılmakta olan virüsün yeni bir türünün görüldüğünü,mutasyona uğramış koronavirüsün yayılma hızının yüzde 70 olduğunu açıkladı.Londra ve çevresi Noel’de ailelerin görüşmesini ve bir araya gelinmesinin yasaklanmasına karar verdiklerini duyurdu.Halka evde kalın çağrısı yapıldı.

Mutasyona Uğrayan Korona Virüsün Belirtileri Nelerdir?

Bilim kurulu üyelerinden Tevfik Özlü’nün B117 belirtileri hakkında “Hastalığın kliniğini,risk gruplarını ve şiddetini şu an için bilemiyoruz.Ancak dikkatli olmak ve tedbirlere uymak mecburiyetinde olduğumuz zamanlardayız.”dedi.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Pilliblog’a abone olun

 

Kaynak : Pilliblog.NET

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021