Electronic Arts, Star Wars Oyunları Yapmaya Devam Edecek

0 7

Lucasfilm Games kurulduktan sonra oyun dünyasında oldukça büyük bir dalgalanma yarattı.

Walt Disney bünyesinde kurulan stüdyonun amacı, Star Wars ve Indiana Jones gibi George Lucas’dan satın alınmış olan yapımların oyunlarının geliştirilmesini sağlamak.

Yeni çatı firma kurulduktan sonra ilk olarak yeni Indiana Jones oyunu açıklanmıştı. Ardından da Ubisoft’un açık dünya Star Wars oyunu gibi yeni yapımların haberleri geldi.

Bu açıklamalar Star Wars ve oyun sevenleri heyecanlandırsa da sektör içinde kafaları karıştırmıştı.EA, Star Wars oyunları yapmaya devam etmek istiyor George Lucas’ın Star Wars serisini Disney’e satmasının ardından Lucas Arts adlı oyun stüdyosu da kapatılmıştı. 2013 yılında, stüdyo kapatıldıktan sadece 1 ay sonra da Star Wars oyunları yapma hakkı, 10 yıllığına Electronic Arts’a özel hale getirilmişti.

Yeni dönemde Electronic Arts’ın Star Wars oyunlarındaki geleceği tartışma konusu haline gelmişti. Bazı kişiler EA’in Star Wars oyunlarındaki haklarını kaybedeceğini düşünüyordu. Bazı kişiler ise oyunların iki farklı koldan geleceğini düşünüyordu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021