Elon Musk’ın önerdiği Signal yeni özellikler kazanıyor

0 6

WhatsApp’ın tartışmalı gizlilik sözleşmesi sonrası yükselişe geçen Signal, yerini sağlamlaştırmak için yeni özellikler getiriyor. Elon Musk’ın önerdiği uygulama bir anda milyonlarca kişi tarafından indirilmişti.

Whatsapp’ın yeni gizlilik politikası, alternatif uygulamaları ön plana çıkardı. Signal uygulaması da rakiplerinin arasında öne çıkıyordu.

Uygulama sadece kullanıcılar tarafından değil, aynı zamanda Elon Musk tarafından tavsiye edildi. Sahip olduğu kullanıcı odaklı politikalarıyla zaten yoğun ilgi gören Signal, video görüşmelerindeki kişi kısıtlamasını, 8 kişiden daha yüksek bir sayıya çıkaracaklarını dile getirdi. Şirket bir  anda 10 milyondan 50 milyon kullanıcıya ulaştı.

Signal resmi Twitter  hesabı aracılığıyla, bu ayın sonlarında uygulamanın hem iOS hem de Android sürümünde birkaç yeni özellik sunacağını açıkladı. Şirket, Whatsapp’ın bir zamanlar büyük beğeni topladığı konuşmaların uçtan uça şifrelenmesi özelliğini bünyesinde bulundurarak, kullanıcıların sadece telefon numaralarını kaydetmesi ve başka hiçbir veriye ulaşmamasıyla en dikkat çeken anlık mesajlaşma uygulamalarından birisi oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021