Google News Kaydı Nedir? Ne İşe Yarar?

0 57

Google News Kaydı Nedir?

Google News bir diğer deyişle Google Haberler internet alanındaki en büyük haber kaynağına sahip olan bir haber hizmetidir. Gündemdeki tüm haber konularını kaliteli ve nitelikli bir şekilde okuyucular ile buluşturan haber hizmeti olarak internet dünyasında yer almaktadır. Google News kaydı yapan kişiler, SEO harcamaları yapmalarına gerek kalmadan, Google’da en üst sıralara yerleşme olanağına sahip olurlar. Bu hizmetten yararlanmayan kullanıcılar bilindiği üzere haber içeriklerini SEO kurallarına uygun bir şekilde yönetmek durumundadırlar. Fakat Google News kaydı yaptıranlar SEO gibi uygulamalara vakit harcamadan, Google tarafından üst sıralara yerleşirler.

Google News Ne İşe Yarar?

Google News başlı başına internet içeriklerinin kalite ve seçkin niteliklere sahip olmasını sağlayan bir haber hizmeti olarak karşımıza çıkıyor. Google News kaydı ne işe yarar sorusuna yanıt olarak web siteleri hiçbir SEO çalışması yapmadan, internette en üst sıralara taşınabiliyor ve bu sayede birçok ziyaretçi tarafından siteleri tıklanıyor cevabını vermek doğru bir tanım olacaktır. Dolayısıyla bu durum da site sahipleri için önemli bir getiri kaynağı oluyor. Bunun yanı sıra web sitenizin haber içerikleri, birçok kişi tarafından ziyaret edildiği için firmalar veya kurumlar size reklam tekliflerinde bulunabiliyor. Böylece her tıklandığınızda reklam gelirleriniz de o oranda artıyor. Google News kaydı yaptırdığınız zaman, web siteniz daha güvenilir ve daha klas bir imaja sahip oluyor. Index hız özelliği diğer web sitelerine göre çok daha hızlı olduğu için ziyaretçiler tarafından daha çok tercih ediliyor ve bu sayede ürünleriniz ve markanız kısa sürede haber ve içerik piyasasında üst sıralara doğru yükseliyor.

Google News Başvurusu Nasıl Yapılır?

Google News Başvurusu yapabilmeniz için öncelikle belirli niteliklere sahip olmanız gerekmektedir. Bu konu kapsamında belirtecek olursak, web sitenizde güncel ve özgün içerikler paylaşın. Örneğin iş ve gayrimenkul ilanları, hisse senetleri verileri, öneri bölümü, bilgi makaleleri gibi ilgi çekici paylaşımlara sitenizde yer verin. Özgün içerik oluşturmak ve asla kopya içerik bulundurmamak Google News için en önemli etkenlerdir. Özgün olmayan içeriğe sahip web siteleri, Google tarafından tespit edilerek, en alt sıralara kadar atılabilir. Eğer alıntı paylaşımlar yapmak istiyorsanız bunlar için ayrı bir bölüm oluşturarak, özgün çalışmalarınızdan ayrı tutabilirsiniz. Her zaman paylaşımlarınız konusunda şeffaflığa özen gösterin. Her türlü iletişim seçeneklerinizi sitenizde belirtin ve ulaşabilirliğinizi sağlayın. Bu durum sizin güvenilir bir site olduğunuzu belirleyen etkenlerdendir. Amaçlarınızı, vizyonlarınızı ve misyonunuzu kesinlikle doğru tanıtın. Asla yanlış bilgilere ve yanıltıcı durumlara sebebiyet vermeyin. Doğru olmayan, yanlış bilgiler verildiğinde, kullanıcılar tarafından şikâyet edilir ve Google tarafından tespit edilirsiniz. Böylece siteniz kullanıma tamamen kapatılır ve bir daha o siteyi kullanamazsınız. Reklamlarınızı da belirli bir sınırda tutun. Paylaşımlarınızdan daha çok reklam bulundurmanız, web sitenizin yararlılığını düşürecektir.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Pilliblog’a abone olun

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021