GTA 6 için sevindiren haber! En iyisi olacak!

0 66

 


Rockstar Games, 2013 yılında karşımıza GTA V ile çıkmış ve oyun dünyasında yer yerinden oynamıştı. 2020’de çıkan Cyberpunk 2077’nin bile tırnağı olamayacağı GTA V, çok yakında PS5 ve Xbox Series X/S konsollarına da gelecek. GTA V’in ekmeğini hala yemeye devam eden Rockstar Games, muhtemelen 2-3 yıl daha yeni oyun çıkarmayacak. Oyuncuların merakla beklediği GTA 6 hakkında bugün ilk resmi sızıntı geldi diyebiliriz.

GTA 6 NPC konusunda çığır açacak

Take-Two Interactive‘in aldığı patent, GTA 6’da olacak yeniliklerin bazılarını gözler önüne seriyor. Patente göre GTA 6‘daki NPC‘ler benzersiz bir özelliğe sahip olacak. Firmanın almış olduğu patent sayesinde NPC’ler yapay zeka sayesinde yönetilebilecek.

Yani her NPC’nin bir yaşam döngüsü olacak. Örneğin; ağaç keserken gördüğümüz bir NPC’yi oyunda daha sonra o ağaçlar ile bir şey yaparken göreceğiz.

Yapay zeka ile desteklenecek olan NPC’ler, oyun dünyasında görülmemişi oyunculara sunacak. Kapalı kapılar ardında geliştirilen GTA 6’nın ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor. Yüksek ihtimalle GTA 6; PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsollarına gelecek. Bulut tarafında ise Google ile anlaşma olursa Stadia için de çıkabilir.

GTA 6’nın haritası ise şimdiye kadar bir oyunda görüp görebileceğiniz en büyük harita olacak gibi görünüyor. Rockstar Games muhtemelen açık dünya oyunu böyle yapılır diyecek ve son noktayı koyacak. Cyberpunk 2077 de gitsin ötede oynasın artık ne diyelim…

 

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Pilliblog’a abone olun

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021