Honda Elektrikli Drag Otomobili Geliştiriyor

0 10

Motor sporlarındaki en iddialı firmalardan biri Honda’dır. Japon firma, her ne kadar yakın zamanda Formula 1’den ayrılacak olsa da kendini bu alandan tamamen çekmiş değil. Hatta yarışlar için yenilikler peşinde.

Formula 1’den ayrılma gerekçesi olarak elektrikli motorlar üzerinde daha çok çalışmak istemesini gösteren Honda, elektrikli motorlara odaklandıktan sonra kendine elektrikli motorları üretti. Hatta bu motorların kullanıldığı araçlar da iki tane.

Elektrikli drag otomobili 2021 Tokyo Auto Salon’a hazırlanan firma, iki ilginç konsept üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri Honda E drag otomobili, diğeri de Honda N-One tepe tırmanış otomobili. Honda bu fikirleri “ciddiye alınmış saçma fikirler” olarak nitelendiriyor olsa da işe yaramış gözüküyor.

Honda’nın internet sitesinde yer alan ifadeleri makine çevirisiyle incelediğimizde “Saçma olmak sorun değildir. Neden gerçekten denenmesin ki?” ifadesi yer alıyor ki bu ifade, durumu da tam olarak açıklıyor. Normalde su soğutmalı 35,5 kWh lityum iyon bataryaya sahip elektrikli motor, 148 beygir güç üretiyor. Bu rakamı iki katına çıkardığınızda ise gerçekten hızlı bir küçük otomobil görüyorsunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021