ICQ Bilmeniz Gereken Özellikleri

0 48

ICQ bilmeniz gereken özellikleri konusuna geçmeden önce biraz ICQ’dan bahsedelim.

Türkiye’de internet kullanım yoğunluğunun artış göstermesindeki en büyük katkı ICQ’ya aittir. ICQ uygulaması uzun bir süre ortalarda görünmüyordu fakat son zamanlarda güncellenen mobil uygulaması ile artık tekrardan aramızda.

Normal şartlarda anlık mesajlaşma programları sadece belirli özellikler ile kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamakta. Oysa ki ICQ’nun bünyesinde barındırdığı birçok çeşitli özellikleri ile kullanıcıları için mükemmel bir uygulama hizmeti sunmakta.

ICQ Özellikleri

ICQ mobil programında oturum açmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Diğer uygulamalara nazaran daha pratik bir kullanıma sahip olan ICQ uygulamasını akıllı mobil telefonlarınıza indirip telefon numaranızı girdiğiniz takdirde anında ICQ kullanımına başlayabiliyorsunuz.

Oturum Açma Özelliği

Kayıt işlemlerinin ardından yeni bir ICQ numarası veriliyor ve farklı cihazlarda oturum açmak istediğinizde aynı numarayı kullanarak oturum açabiliyorsunuz. Fakat önceden almış olduğunuz ICQ numaranız hala mevcut ise, isterseniz eski numaranız ile de oturum açabilirsiniz elbette. Bunun yanı sıra diğer uygulamalarda olmayan bir sistem ile ICQ mesajlaşmak zorunda olduğunuz ancak cep numaranız vermeyi uygun bulmadığınız zamanlarda da yine sizler için çözümler üretiyor.

Bilgisayardan Bağlantı Özelliği

Son zamanlarda teknoloji akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden dönse de ICQ uygulaması masaüstü ve laptop bilgisayarları da ihmal etmedi. ICQ programının yeni yazılımı sayesinde istediğiniz zaman bilgisayar ortamınızdan yazışmalarınızı eksiksiz yapabiliyorsunuz. Windows ve Mac OS için oluşturulmuş yazılımlar ile evinizde veya işyerinizde kolaylıkla klavye ile yazmanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Sesli ve Görüntülü Görüşme Özelliği

Bu özelliklerin yanı sıra ICQ sadece yazılı mesajlar ile iletişim kurmanıza imkân tanımıyor, aynı zamanda sesli ve görüntülü görüşmelerinizi de rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz özellikleri barındırıyor. ICQ uygulaması ile mobil telefonlarınızdan sesli veya görüntülü her türlü görüşmeyi sağlamanız mümkün. Özel bir yazılıma sahip olan ICQ sıkıştırılmış özellikleri sayesinde mobil kotanızı da aşmadan tarifenizde bulunan kredilerinizi harcamadan iletişim kurma şansına sahipsiniz. Bunun yanı sıra telefonlarınızdan karşınızdaki kişinin bilgisayarına sesli ve görüntülü olarak bağlantı kurmanız da mümkün.

Ücretsiz SMS Özelliği

ICQ özellikleri bunlarla da sınırlı kalmayarak ücretsiz SMS hizmeti ile de sizlere büyük bir kolaylık sağlamakta. Eğer iletişim halinde olduğunuz arkadaşlarınız ICQ kullanmıyorlarsa, bu uygulama kesinlikle sizlere ücret talep etmeden mesajlarınızı basit bir şekilde karşı tarafa ulaştırmanızı sağlıyor.

ICQ kurulumu ve içerisinde barındırdığı birden fazla özelliği sayesinde sizlerin anlık mesajlaşmalarınız, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle, ailenizle ve iş arkadaşlarınızla kolaylıkla oluşturulmasını sağlamaktadır. Başka hiçbir uygulamaya gerek kalmadan ister mobil telefonlarınızdan ister tabletlerinizden hatta isterseniz bilgisayarlarınızdan bile kullanma şansına sahipsiniz. Evinizde veya işyerinizde kolaylıkla oturum açabilme özellikleri ile de klavye başından daha pratik bir şekilde mesajlaşma işlemlerinizi sağlayabilmektesiniz. İster yazılı ister sesli ve görüntülü olarak, ICQ her alanda sizlerin büyük bir yardımcısı olacak gibi görünüyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Pilliblog’a abone olun

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021