Macaristan’ı kuş gribi sardı! 100 bin tavuk itlaf edildi

0 21

Daha önce aralarında İngiltere’nin de olduğu birçok ülkede ortaya çıkan kuş gribi, Macaristan’a da sıçradı. Görülen kuş gribi nedeniyle ülkede 100 binden fazla tavuk itlaf edildi. Virüsün tespit edildiği çiftlikler, karantina altına alındı.

Macaristan Gıda Güvenliği Ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre, ülkede kuş gribi nedeniyle 101 bin tavuk itlaf edildi. Açıklamada, kuş gribi virüsüne (H5N8), Macaristan’ın Bacs-Kiskun bölgesindeki tavuk çiftliklerinde rastlanıldığı kaydedildi.

ÇİFTLİKLER KARANTİNADA

Macaristan Gıda Güvenliği Ofisince yapılan açıklamada, 101 bin tavuğun virüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla itlaf edildiğini, virüsün tespit edildiği çiftliklerin ise 10 kilometre çevresinin karantina altına alındığı bildirildi.

Açıklamada ayrıca, virüsün yayılmaması için kümes hayvanlarının kapalı alanda tutulması gerektiği bilgisine yer verildi.Macaristan’da kuş gribi nedeniyle 6 Ocak tarihinde 90 bin hindinin itlaf edilmesi kararı alınmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021