Nadir Bir CS:GO Silah Kaplaması 150 Bin Dolara Satıldı

0 18

Silah kaplaması (skin) ticareti, 2013 yılındaki Arms Deal güncellemesinden bu yana CS:GO‘nun en önemli parçalarından biri haline gelmiş durumda ve oyuncular silah kaplaması ticaretini artık yalnızca ellerindeki kaplamaları yenileriyle değiştirmek için değil, son derece nadir olan kaplamalar sayesinde gelir elde etmek için de kullanıyor.

ROFL adlı Twitter kullanıcısı, 14 Ocak’ta paylaşmış olduğu bir tweette “Bir arkadaşıma koleksiyonunu satmasına yardım ediyorum” ifadeleriyle bir grup oldukça nadir CS:GO kaplamasının satışa çıkarıldığını duyurmuştu. ROFL, söz konusu tweette tüm koleksiyon için 300.000 doların altında bir teklifin kabul edilmeyeceğini söylemişti.

150.000 dolar değerindeki CO:GO silah kaplaması: AK-47 Case Harderdened ST MW 661

ROFL’ın söz konusu hedefine ulaşıp ulaşamadığını bilmiyoruz ancak ROFL’ın paylaşmış olduğu yeni bir tweete göre satışa çıkarılan koleksiyondaki ürünlerden biri olan AK-47 kaplaması Case Harderdened ST MW 661, 150 bin dolar gibi astronomik bir ücrete satılarak CS:GO tarihinin en pahalı silah kaplaması oldu.

Peki Case Harderdened ST MW 661 AK-47 kaplaması neden bu kadar değerli? Her şeyden önce, söz konusu kaplama, oyuna gelen ilk silah kasasının içinde bulunuyordu ve Arms Deal Koleksiyonu’nun da bir parçası konumunda. Ayrıca “Az Aşınmış” yapıdaki silahın üzerinde bir StatTrak™ Technology. Bearing 4 ‘Titan | Katowice 2014 çıkartması da bulunuyor.

Aslına bakacak olursak daha önce 100 bin dolar gibi akıl almaz fiyatlara alıcı bulmuş karambit modelleri de görmüştük. Bu nedenle “bir gün” bu fiyatlara satılacak silah kaplamalarının da olacağını tahmin etmek zor değildi. Yine de silahın işlevselliğine hiçbir şey katmayan bir kaplamaya bu denli yüksek bir ücret ödenmesi her seferinde şaşırtmaya devam ediyor.

Kaynak : Webtekno

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021