Rusya’nın geliştirdiği Sputnik V aşısının Twitter hesabı geçici olarak kısıtlandı

0 29

Twitter, Rusya’nın koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği Sputnik V aşısının resmi hesabını kısıtladı.Sputnik Türkiye’de yer alan habere göre, aşının Twitter hesabına erişim, site tarafından tam olarak belirtilmeyen “hesaptaki olağandışı etkinlik” nedeniyle “geçici olarak” kısıtlandı.

SEBEBİ ARAŞTIRILIYOR

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF), Sputnik V aşısının Twitter hesabına erişim engelinin getirildiğini duyururken, sebebinin araştırıldığını belirtti. Açıklamada, “Twitter üzerinden aşı ve nasıl çalıştığı ile ilgili tüm bilgileri açık bir şekilde paylaşıyorduk.

Twitter üzerinden, Astra Zeneca’ya Sputnik V aşısının bir bileşenini kullanmasını teklif ettik ve ortak klinik araştırmalarla ilgili anlaşmaya vardık” denildi.RDIF, tüm takipçilerine Twitter ile iletişime geçerek hesabın tekrar erişime açılmasını istemeleri çağrısında bulundu.TRUMP’IN

HESABI DA ASKIYA ALINMIŞTI

Öte yandan Twitter, ABD Başkanı Donald Trump’ın destekçilerinin 6 Ocak’ta başkent Washington DC’de bulunan Kongre Binası’nı basmasının ardından Trump’ın hesabını süresiz olarak askıya almıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021