RUTH BADER GINSBURG’ÜN HAYATI BELGESEL OLUYOR

0 29

Geçtiğimiz Mart ayında hayatını kaybeden Yüksek Mahkeme Yargıcı ve feminist ikonu Ruth Bader Ginsburg’ün hayatı ve çalışmaları ile ilgili bir belgesel yapılıyor. 12 Şubat’ta sanal sinemalarda ve 9 Mart’ta ise internette yayınlanacak olan ‘RUTH: Justice Ginsburg in Her Own Words’ (RUTH: Kendi Sözleriyle Yargıç Ginsburg) belgeseli, Gindburg’ün kariyerine ve kişisel başarılarına odaklanacak. Geçmiş röportaj kesitlerinin ve görüntülerinin yer aldığı belgesel, aynı zamanda Gindburg’ün en önemli davalarını ve çalışma arkadaşlarının röportajlarını içerecek.

 

Kısa bir süre önce belgeselin ilk fragmanı yayınlanırken, klipte Ginsburg’ün, “O günlerde, bana karşı üç eksi vardı: Bir, Yahudiydim; iki kadındım ve son olarak benim açımdan en zoru, dört yaşında bir kızım vardı” dediği duyuluyor. Yeni ‘RUTH’ belgeseli Oscar Ödüllü Frieda Lee Mock tarafından yönetiliyor. Daha önce Maya Lin, Anita Hill ve Clarence Thomas gibi lider kadınlar hakkında belgeseller çeken Mock, bu konuya pek de uzak değil!

Feminist bir ikon olarak sadece Amerika’da değil tüm dünyada etkisini kanıtlayan Ruth Bader Ginsburg’ün hayatı daha önce 2018’de Julie Cohen ve Betsy West’in yönettiği ‘RBG’ adlı bir belgeselde yansıtılmıştı. Aynı zene ‘On the Basis of Sex’ adlı filmde ise Felicity Jones, Ginsburg’ü genç bir anne olarak canlandırmıştı.

Kaynak : ELLE

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021