Samsung Display, Ekran Altı Web Kamerası Geliştiriyor

0 27

Samsung Display tarafından yakın gelecekte dizüstü bilgisayarlar için sunulacak olan ekran altı web kamerası için bir paylaşımda bulunuldu. Çinli sosyal medya platformu Weibo üzerinden paylaşılan video ile daha ince çerçeveler elde etmek için ekranın altında bir web kamerası bulundurma yeteneği de dahil olmak üzere dizüstü bilgisayarlar için OLED panellerin potansiyeli sergileniyor.

Samsung tarafından sunulan OLED paneller, bir tür çentik veya kesik olmaksızın yüzde 93’e varan ekran-kasa oranları ile daha küçük çerçevelere izin verebiliyor. Ek olarak, bir dizi avantaj da sunuluyor. Örneğin, diğer panellerden önemli ölçüde daha hafifler. 180 gram yerine 130 gram ağırlığındalar ve bununla birlikte kalınlıkları da yarı yarıya daha az. Samsung’un kendi karşılaştırmasına göre 2.1 milimetre yerine sadece 1 milimetre kalınlığa sahip.

Teknoloji endüstrisi, geçtiğimiz birkaç yıldır özellikle akıllı telefonların ve bir dereceye kadar dizüstü bilgisayarların çerçeveleri küçültmek ve ekran alanını mümkün olduğunca artırmak için yeni yollar arıyor. Akıllı telefonlarda kameralar için çentikler ve kesikler yaygın hale gelse de, muhtemelen ekrandaki bozulma orada daha belirgin olacağından, PC’lerde durum böyle olmadı.

Sunulan video ile herhangi bir cihazın web kamerasını gizlemek için bu ekran teknolojisini ne zaman kullanılabileceğine dair bir tarih ise vermiyor.

Son olarak, daha önce Samsung’un patent başvurusu ile şirketin akıllı telefonlar için ekran altı kameraları üzerinde çalıştığını da hatırlatalım.

 

Kaynak : Technopat

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021