Samsung’un Yeni Telefonları Araba Anahtarına Dönüşebilecek

0 12

Günümüzde artık hemen her şey daha akıllı, daha dijital ve daha gelişmiş oluyor. Buna elbette ki otomobiller de dahil. Artık pek çok otomobil kendi bilgi eğlence sistemleri ve özel yazılımları ile geliyor. Samsung da bu dönüşümün parçası olmaya hazırlanıyor.

Samsung, 14 Ocak’ta gerçekleştirdiği Unpacked etkinliğinde bazı üst düzey otomobil üreticileri ile birlikte yeni bir dijital anahtar teknolojisi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bu teknoloji sayesinde akıllı telefonlarınız basitçe dijital araba anahtarlarınıza dönüşecek.

“Kanka arabanın anahtarını mesaj atsana” dönemiYeni teknoloji sayesinde arabanıza belli bir mesafeye geldiğinizde telefonunuz, aracınız ile iletişime geçerek kapılarının açılmasını sağlayacak. Böylece anahtar aramak gibi durumların da önüne geçilebilecek.

Sistemin çalışma mantığı ise oldukça basit. Akıllı telefonlar UWB üzerinden kısa menzilli sinyaller gönderecek.

Eşleştirilmiş olan otomobil bu sinyalleri aldığında uzaklık bilgisini de alacak. Aracınıza yanaştığınızda da otomobiliniz otomatik olarak kapı kilidini açacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021