SEO Nedir?

0 22

SEO Nedir?

SEO nedir sorusu son zamanlarda en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaktadır. SEO kavramının tanımı için, herhangi bir web sitesinin arama motorlarında ilk sıralarda yer alması için yapılan çalışmalardır. Web sitelerinin ilk sıralarda yer almasının en önemli sebebi SEO çalışmalarının ve SEO uyumlu makale yazılarının doğru bir şekilde yapılmasından kaynaklıdır. Potansiyel müşteriler veya ziyaretçiler diyebileceğimiz kullanıcı kitlenin, herhangi bir konuyu aramaları durumunda o konuya ilişkin çıkan ilk web site SEO çalışmasını başarılı bir şekilde yerine getirmiş demektir. SEO Sektörü özellikle ziyaretçilerin ilk sırada çıkan web sayfalarını yoğunluk olarak tıklamalarıyla ortaya çıkan bir sektör olarak piyasada yerini almıştır.

SEO Ne İşe Yarar?

SEO’nun amacı oluşturduğu anahtar kelimeler sayesinde arama motorlarında en üst sıralarda yer alarak en fazla ziyaretçi sayısına erişmektir. Bu sayede SEO çalışması yapılan web site, birçok kullanıcı tarafından tıklanarak, internet mecrasında en çok talep gören web siteleri arasında yer alacaktır. Elbette ki bu durum, ilgili web siteye yüksek oranda maddi kâr da getirecektir.

Ayrıca SEO, ziyarette bulunulan web sitelerinin ziyaretçileri için daha kullanılır ve anlaşılır bir imaj sağlayarak, kullanıcılara aramış oldukları konularda daha net bilgiler sunmayı hedeflemektedir. Bir web sitenin kolay ve anlaşılır olabilmesi için, SEO teknikleriyle yapılan her türlü işlemin doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Özellikle web sitesi içerisindeki içeriklerin ve blog yazılarının, SEO çalışmalarında çok büyük bir etkisi bulunmaktadır. SEO uyumlu makale ve blog yazılarının içerisinde bulunan anahtar kelimeler, ilgili alandaki web sitenin, potansiyel alıcı kitlesi tarafından kolaylıkla bulunabilirliğini sağlayacaktır. Elbette ki bu yazıların SEO uyumlu olabilmesi için, yapılması gerekli olan birçok kuralları mevcuttur.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO uyumlu makale nasıl yazılır diye merak edenler için, şu şekilde cevap vermemiz doğru olacaktır; SEO uyumlu makalenin ilk kuralı, hangi alanda yazılacaksa o alanla ilgili anahtar kelimelerin doğru bir şekilde seçilmesidir. Örneğin diyet yemekleri hakkında yazacak iseniz, Google arama motorunda bu konu ile alakalı en çok hangi kelimeler aranmış öncelikle onları tespit etmelisiniz. Daha sonra tespit ettiğiniz bu kelimeleri, öncelikle Başlık olarak ve başlıktan sonraki ilk açıklamanın ilk paragrafında, daha sonra diğer anahtar kelimeleri de diğer paragrafın ilk başında, ortasında ve yazının en son kelimesinde kullanmalısınız. Bunlar SEO kurallarıdır ve kesinlikle uyulması şarttır. Başlıklar H1, h2 uyumlu olması gerekmektedir. Ana başlık, alt başlık ve alt başlığın küçük madde başlıkları gibi ayırılması gerekmektedir. SEO uyumlu makale yazarken mutlaka alt başlıkların kullanımına da dikkat etmek gerekir. Çünkü okuyucu başlıksız bir makaleyi okurken sıkılacaktır ve sitenizden çıkacaktır. Fakat alt başlıklara ayırılan bir yazı daima daha akıcı ve okuyucu için daha pratik olacaktır. Hangi konuyu hangi bölümden bulacağını bildiğinden, okuyucu yazınızı ilgiyle okumaya devam edecektir. Bu durum da ziyaretçinin web sitenizde uzun bir süre online kalmasını sağlayacak, Google uzun bir süre okunan makalelerin bulunduğu web sitelerinin yararlı içerikler içerdiğini göz önünde bulundurarak, sitenizi üst seviyelere çıkaracaktır.

SEO Danışmanlığı ve SEO Hizmeti

SEO danışmanlığı ve SEO hizmetinin amacı, pazarlanmakta olan ürünün en iyi şekilde, potansiyel alıcı kitlesinin dikkatini çekmek için, ilgi çekici tanıtım ve reklam çalışmalarıdır. Bir ürünün en iyi şekilde pazarlanması için mutlaka SEO konusunda uzmanlaşmış ve tecrübeli bir SEO danışmanına ihtiyacınız olacaktır. SEO hizmeti sayesinde ulaşmak istediğiniz müşteri kitlesine çok daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün olacaktır.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Pilliblog’a abone olun

Pilliblog.net

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021