Sono Motors Yeni Nesil Güneş Enerjili Elektrikli Otomobil

0 5

Güneş enerjili elektrikli otomobil geliştiricileri, CES fuarında geliştirdikleri yeni otomobilleri ve teknolojileri tanıttı.

Gelecekte elektrikli otomobiller yolların yeni hakimi olacak. Hem Tesla gibi büyük girişimler, hem de BMW, Porsche gibi köklü firmalar da bu alanda çalışmalarına başlamış durumda. Ayrıca pek çok girişim de bu yeni alanda kendini göstermeye çalışıyor.

Sono Motors adlı firma da güneş enerjili taşıma sistemleri için çalışmalarına devam ediyor. CES 2021 teknoloji fuarında da yeni teknolojileri tanıtıyor. Firmanın etkinlikte tanıttığı prototipler ise oldukça dikkat çekti.Polimer tabanlı güneş panelleriSono Motors, Finlandiyalı güneş paneli üreticisi olan Valoe ile birlikte yeni polimer tabanlı teknolojilerini de tanıttı.

Bu teknolojiler ile birlikte Solar’ın bir sonraki elektrikli otomobili olan Sion da elektrikli otomobil meraklılarına tanıtıldı.Sono’nın açıklamasına göre firma, daha ulaşılabilir ve uygun fiyatlı güneş enerjisi çözümleri üretmeyi planlıyor. Bunun için de geleneksel boya/kaplama işlemlerini güneş panelleri ile çözmeye çalışıyorlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021