Take-Two, Codemasters’ı Satın Almaktan Vazgeçti

0 7

ABD merkezli oyun şirketi Take-Two, Formula 1 gibi oyunlarla popülerleşen Codemasters’ı satın alma yarışına Electronic Arts ile birlikte girmişti. Şirket, Electronic Arts’ın 1,2 milyar dolarlık teklifinden sonra, Codemasters’ı satın almaktan vazgeçtiğini açıkladı.

Bildiğiniz üzere Formula 1 ve Dirt serisi oyunları ile ünlü Codemasters için Take Two ve Electronic Arts yarışa girmiş, son olarak EA 1,2 milyar dolarlık teklifi ile Codemasters’ı satın almaya en yakın şirket olarak gösterilmişti.

Electronic Arts ve Codemasters ön anlaşmaya varmış, ancak Take-Two şirketinin önceden yapmış olduğu yaklaşık 1 milyar dolarlık teklifi yükseltmesine olanak tanınmıştı. Take-Two, 1,2 milyar doların üzerinde teklif vermeyi reddetti Take-Two, Electronic Arts’ın 1,2 milyar dolar teklif etmesinin ardından, yapmış oldukları teklifi geri çekeceklerini dile getirerek yarıştan ayrılmış oldu.

Şirket, yapmış olduğu açıklamada Codemasters olmasa da diğer şirketleri satın almaya hazırlıklı olduklarını dile getirerek, şu ifadelerde bulundu; “Şirket, uzun vadeli büyümesini genişletmek ve hissedarlarına yeni sonuçlar sunmak için organik ve inorganik fırsatları takip etmeye devam edecek.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021