Tamponsuz Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

0 143

Tamponsuz Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Tamponsuz burun estetiği konusu son zamanlarda bay bayan fark etmeksizin birçok kişinin merak ettiği ve ilgisinin yöneldiği konular arasında yer almaktadır. Bilindiği üzere estetik burun ameliyatı sonrası tampon kullanılması, hastanın ağrı, şişlik ve morluklarının çok daha fazla olmasına sebebiyet vermekteydi. Ameliyat olmayı çok isteyip sırf tampon derdi yüzünden birçok kişi burun ameliyatı olmaktan vazgeçmekteydi. Fakat artık bu tür sorunların önüne geçilerek, tıpta yeni bir yenilik ortaya çıktı ve tamponsuz burun ameliyatı yapılabileceği belirlendi.

Burun İçi Zımbası Nedir?

Burun estetiği ameliyatlarında farklı tamponlar kullanılmaktaydı. Hatta sargı bezinin burun içerisine yerleştirilerek sıkıştırılması sonucu hasta nefes alamaz hale gelerek, o süre zarfında dayanılmaz acılar ve ağrılar çekebilmekteydi. Zaten buna şahit olan ve estetik burun ameliyatı olmak isteyen kişiler operasyondan vazgeçmekteydi.
Fakat şimdilerde artık tampon derdi kalmadan, burun içine burun içi zımbası denilen küçük ve özel bir alet takılmakta. Burun içi zımbası tamponlara nazaran çok daha konforlu ve kesinlikle ağrı yapmadan hastaları çok daha rahat ettirebilecek özellikte. Nefes alamamaktan dolayı herhangi bir kanama veya şişlik olmadığından burun içi zımbası sayesinde çok daha keyifli bir ameliyat sonrası serüveni yaşayabiliyorsunuz. Üstelik dikiş almaya bile gerek kalmadan, kendiliğinden eriyen dikişleri burun içi zımbası aletinin arka tarafına yerleştirerek 10 gün içerisinde dikişlerden de kendiliğinden kurtulabiliyorsunuz.

Kırmadan Burun Estetiği Operasyonu Nasıl Yapılır?

Burun estetiği operasyonu kırmadan nasıl yapılır sorusunun cevabını merak edenler için, kırmadan burun estetiği operasyonu burun kemeri alınarak yapılabilmektedir. Önceden burun kemiğinin tamamen kırılması ile gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatı şimdilerde Mikro motor yöntemi ile kontrolsüz kırılma ve çatlama olmadan sıkıntısız bir şekilde gerçekleştiriliyor. Üstelik üstün özellikli video endoskopi desteği sağlanarak yapılan bu ameliyatlarda, burun içinde ve dışında her noktayı tespit ederek, daha başarılı ve güzel sonuçlar elde edilebiliyor. Burun ameliyatları kesinlikle çok titizlikle çalışılması gereken ve milimetrik hataların dahi kötü sonuçlara yol açabileceği bir operasyon çeşidi olduğundan, kesinlikle estetik operasyon konularında birçok ameliyat gerçekleştirmiş ve işinin uzmanı hekimlerden hizmet alınmasını tavsiye ediyoruz.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Pilliblog’a abone olun

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021