TikTok’tan 18 yaş altına yeni gizlilik sözleşmesi

0 11

WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesini güncelleyerek kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşacağını duyurması büyük tepkilere yol açmıştı.

Bu tepkiler sonrası diğer platformlar da yeni önlemler almaya başladı. Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok’ta gizlilik sözleşmesinde bazı değişikliklere gittiğini açıkladı.Reşit olmayan kullanıcılara yeni düzenleme TikTok, platformda bulunan 18 yaşından küçük kullanıcıların mahremiyeti ve güvenliği için daha yüksek standartları sağlamayı amaçlayan düzenlemelere göre, artık 13 ve 15 yaş aralığındaki kullanıcı hesapları için varsayılan gizlilik ayarı ‘özel’ olarak değiştirilecek. Böylece, yalnızca kullanıcının onayladığı takipçiler paylaştığı videoları görüntüleyebilecek.

Ayrıca, bu yaş grubundaki kullanıcıların hesaplarından ‘Hesabınızı başkalarına önerin’ seçeneğini de kalkacak. Bununla birlikte platformda artık sadece 16 yaş ve altı kullanıcılar tarafından paylaşılan videoların indirilmesine de izin verilmeyecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021