Twitter CEO’su: Trump’ın Banlamasından Gurur Duymuyorum

0 6

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Donald Trump’ın platformdan kalıcı olarak banlanmasından gurur duymadığını ifade ederken, söz konusu önlemin özgür internet açısından hayal kırıklığı olduğunu fakat kamu güvenliğine odaklanmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Twitter’ın kurucusu ve CEO’su konumunda bulunan Jack Dorsey, eski ABD başkanı Donald Trump’ın platformdan engellenmesinden bu yana süregelen sessizliğini bozdu ve konuyla ilgili olarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Resmi Twitter hesabı üzerinden uzun bir tweet serisi paylaşan Dorsey, Trump’ın Twitter’dan kalıcı olarak banlanmasının “sağlıklı bir iletişimi teşvik etme” yönündeki politikaları açısından başarısızlık olduğunu ifade ederken; buna karşın almış oldukları kararın kamu güvenliğine odaklandığının altını çizdi.

Twitter CEO’su: Donald Trump’ı banladığımız için kutlama yapmıyorum“Donald Trump’ı banladığımız için kutlama yapmıyorum ya da bununla gurur duymuyorum” ifadeleriyle açıklamalarına başlayan Dorsey, “Bunu yapabileceğimiz konusunda (Trump’ı) net bir şekilde uyardıktan sonra hem Twitter’da hem de Twitter dışındaki fiziksel tehditlere dayanarak böyle bir karar verdik. Bu doğru muydu?

Bunun Twitter için doğru karar olduğuna inanıyorum.” dedi.

Bir hesabı kalıcı olarak banlamanın önemli sonuçları olduğunu ifade eden Dorsey, bazı istisnalar olmasına rağmen bir kişiyi Twitter’dan kalıcı olarak uzaklaştırmanın sağlıklı bir iletişimi teşvik etme konusunda başarısızlık olduğunu belirtti.

Dorsey’e göre hem Trump’ın neden olduğu hareket hem de Twitter’ın almış olduğu karar, bireylerin ya da şirketlerin küresel kamuya açık iletişimin bir parçası üzerindeki gücünü gösteriyor.”Donald Trump’ın farklı sosyal medya platformlarından da engellenmesi organize bir eylem değildi”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021