Twitter’dan Sputnik V aşısının hesabına kısıtlama!

0 9

Twitter, Rusya’nın geliştirdiği Sputnik V aşısının resmi Twitter hesabını kısıtlama hamlesiyle karşımıza çıkıyor. Twitter Sputnik V hakkında aldığı karar ile dikkat çekiyor.

İşte detaylar: Habere göre Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF), Sputnik V koronavirüs aşısının Twitter hesabına erişim engelinin getirildiğini duyurulurken, sebebinin araştırıldığı aktarıldı.RDIF yetkilileri, ‘Twitter üzerinden aşı ile ilgili tüm bilgileri açık bir şekilde paylaşıyorduk’ diyor ve hesabın neden kısıtlandığı hakkında fikirlerinin olmadığının altını çiziyor.

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu‘nun açıklamasında şu ifadeler yer alıyor: “Twitter üzerinden aşı ve nasıl çalıştığı ile ilgili tüm bilgileri açık bir şekilde paylaşıyorduk. Twitter üzerinden, Astra Zeneca’ya Sputnik V’in bir bileşenini kullanmasını teklif ettik ve ortak klinik araştırmalarla ilgili anlaşmaya vardık”Dünyada tescillenen ilk koronavirüs aşısı olarak kayıtlara geçen Sputnik V,Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 11 Ağustos 2020 tarihinde yaptığı açıklama ile duyurulmuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021