Vücuda Yüksek Enerji Veren Besin Grupları

0 101

Kilo almak isteyen kişiler beslenirken yüksek enerji veren besinler tüketmesi gerekir. Zayıflamak isteyen kişiler de beslenirken enerji seviyesi düşük olan düşük kalorili besinler tüketmelidir. Ekip olarak kilo almak isteyen kişilere yüksek enerji veren besinlerin listesini hazırladık. Listeyi sağlam kaynakları tarayarak hazırladık. Kulaktan dolma fikirlere ve görüşlere yazı dizimizde yer vermedik. Beslenme konusunda uzmanlaşmış kişilerin yazı dizisini takip ederek bu yazı dizisini hazırladık. Güne başlarken güne enerjik başlamak istiyorsanız sağlıklı ve dengeli beslenmelisiniz. Enerjinizi doğru yerde doğru biçimde kullanmalısınız. Enerjinizi yüksek enerji veren besinlerden alabilirsiniz.

Enerji Eksikliği Nasıl Anlaşılır?

Enerji eksikliği fiziksel ve zihinsel olarak sizi güçsüz kılar. Yeterince dinlenmeyen ve yetersiz beslenen kişiler güne yorgun ve bitkin başlar. Yaşam kalitesi düşer. İşte verimli olamaz. Günlük işlerini tamamlarken zorlanır. Enerji eksikliği kişide stres ve kaygı düzenini arttırır. Bu da kişinin kalitesiz bir yaşam sürmesine neden olur. Enerji ihtiyacını enerji ihtiyaçları yerine doğal yollarla karşılamalısınız. Enerji içecekleri vücut için zararlı olup kilo almanıza neden olur.

Enerji Eksikliğini Gideren Besinler

FINDIK: En iyi enerji veren kuruyemiş fındıktır. Fiziksel ve zihinsel performansınızı arttıran fındık açlık hissini kesip metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar. Yüksek miktarda kalori ve enerji içerir. Fındıkta yüksek kalitede proteinin yanı sıra antioksidan ve esansiyel yağ asitleri içerir. Fındığı organik tüketmeniz tavsiye edilir.

BİTTER ÇİKOLATA: %60 kakao içeren bitter çikolata vücuda enerji kazandırır ve ruh halinizi düzeltir. Esansiyel yağ ve karbonhidratlar içeren bitter çikolata kas gücünü arttırmak için vücuda yakıt sağlar. Bitter çikolatanın içerdiği antioksidanlar hücreleri serbest radikallerin zararlı etkilerinden korur. Bu da organların zarar görmesini önler. Bitter çikolata mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin üretimini arttırır.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI: Vücuttaki ana sistemlerin düzgün çalışmasını sağlayan zincirli yağ asitleri içerir. İltihapları önler. Vücudun hayati fonksiyonlarını düzene sokar. Kalp, sinir ve bilişsel sistemi hastalıklarından sizi korur. Yüksek vitamin ve mineral içeren Hindistan cevizi yağı bağışıklık sistemini güçlü tutarak vücudu bulaşıcı hastalıklara karşı korur. İçerdiği karbonhidratlar ve yağlarla fiziksel ve zihinsel olarak güçlü durmanızı sağlar.

BAL: Tıp ve kozmetik balın mucizesini kullanır. Bal kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan yüksek enerji içeren bir besin maddesidir. Doğal şekerler içerir. Sindirimi oldukça kolaydır. Enerji ihtiyacınızı karşılar. Metabolizmayı hızlı çalıştırarak maksimum verim elde etmenizi sağlar. Vücuttan atık maddelerin atılmasını kolaylaştırır. Bağırsakların çalışmasını düzene sokar. Güçlü sindirim enzimi ve antioksidan içerir. Düşük kalorili olan bal doğal şekerlerle vücudun enerji kazanıdır. Genel sağlık durumunu iyileştirip vücudun direncini arttırır hastalıklara karşı vücudu canlı ve diri tutar.

ÜZÜM: Düşük kalorili olan üzüm doğal şeker içerir. Bal gibi içerdiği antioksidanlarla genel sağlık durumunu güçlendirir. Vücudun savunma mekanizmasını çalıştırır.

MANGO: Lezzetli ve tatlı bir meyvedir. Sağlık için çok faydalı mango vücuda yüksek enerji veren bir bitkidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra cilde tazelik ve canlılık kazandırır. Yüksek miktarda C vitamini içerir. Toksinlerin ve serbest radikallerin vücutta tahribat yapmasını engeller. Hücrelerin yenilenmesini sağlar. Yaşlanmayı geciktirir. Dokuları korur, kan dolaşımını hızlandırır, anemi ile savaşır. Mango yüksek miktarda demir ve E vitamini içerir.

YUMURTA: Yumurta bedene enerji verir ve sorunsuz bir gün geçirmenizi sağlar. Yüksek miktarda protein içerir. Kas kütlesini arttırır. Kişiye fiziksel açıdan kuvvet verir. Yumurta bol miktarda karbonhidrat ve yağ içerir. Doğru miktarda yumurta yenilmesi açlığı bastırır. Kilo vermenize destek olur.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Pilliblog’a abone olun

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021