Whatsapp Gizlilik İlkesini Güncelledi

0 55

Whatsapp Gizlilik İlkesini Güncelledi

İnternet kullanıcılarının en yaygın haberleşme ve mesajlaşma programı olan Whatsapp uygulaması yeni yılda gizlilik ilkesini ve koşullarını güncelleyerek, son dakika olarak tüm kullanıcılarına duyurdu. Whatsapp gizlilik ilkesi güncellemesi 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren tüm Whatsapp kullanıcıları için geçerli olacak.

Dünyada en yoğun bir şekilde kullanılan ve milyonlarca kullanıcısı bulunan Whatsapp programı kullanıcılarının telefonlarına göndermiş olduğu gizlilik bildirimi ile gündeme bomba etkisi yarattı. Bilindiği üzere Whatsapp uygulaması Facebook tabanlı bir uygulama. Program, kullanıcılarının tüm verilerinin Facebook uygulaması tarafından da paylaşım yapabilmesi için onayını istiyor.

Whatsapp Kullanım Koşulları ve Gizlilik İlkesi

Gelen bildirimin içeriğinde “Whatsapp koşullarını ve gizlilik ilkelerini güncelliyor.” İbaresi bulunuyor. Bu bildirimin genel açıklaması ise şu şekilde;

Whatsapp koşulları ve gizlilik ilkesi konusu şu şekilde; Kullanılan Whatsapp uygulaması hizmetinin ve tüm verilerin işlenme aşamaları ve işletme hesaplarının sohbet mesajlarının saklanması ve yönetilmesi amacı ile Facebook uygulaması tarafından bünyesinde bulundurduğu veri ve hizmetlerin nasıl kullanılacağı, gibi durumların Facebook uygulaması ile nasıl işlem gördüğü gibi durumları aktarıyor.

Eğer kullanıcılar yeni getirilen koşulları ve gizlilik ilkelerini kabul etmezlerse 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren Whatsapp uygulamasını kullanamayacaklar.

Whatsapp Hangi Verileri Topluyor?

Whatsapp uygulaması yeni koşulları ve gizlilik ilkesi ile kullanıcılarının hesap bilgilerini, mesajları, bağlantılarını, durum bilgilerini, işlem ve ödeme verilerini, müşteri desteği ve diğer iletişimlerini, kullanım ve kayıt bilgilerini, cihaz ve bağlantı bilgilerini ve konum bilgilerine kadar bütün verilerini 8 Şubat 2021 Whatsapp gizlilik ilkesi güncellemesi ile toplama iznine sahip oluyor.

Whatsapp Özellikleri Neler?

Whatsapp uygulaması piyasada bulunan diğer mesajlaşma programlarının arasında en iyi haberleşme uygulaması olarak kendini ispat etti. Milyonlarca kullanıcısı bulunan Whatsapp uygulaması ile, tüm çevrenizle, arkadaşlarınız ve ailenizle ücretsiz olarak kolaylıkla mesajlaşabilir ve isterseniz görüntülü konuşabilirsiniz. Aynı anda 256 kişi ile sohbet edebilme kapasitesi bulunan Whatsapp özellikleri fotoğraf ve video paylaşmak isteyenler için de oldukça pratik bir uygulama. Dilerseniz sessize alabiliyor, müsait olmadığınız zamanlarda bildirimleri kapatabiliyorsunuz. İnternet bağlantısı olan her yerden ücretsiz olarak mesajlaşabileceğiniz Whatsapp uygulaması gün geçtikçe gelişmeye devam etmekte.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Pilliblog’a abone olun

 

Kaynak : Pilliblog.NET

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021