Word, Excel, PowerPoint iPad Sürümleri Güncellendi

0 9

Microsoft tarafından iPad için Office uygulamaları Word, Excel ve PowerPoint güncellendi. Güncelleme ile Excel de artık Split View desteğine kavuştu. Böylece kullanıcılar iki elektronik tabloyu eş zamanlı olarak yan yana açıp görüntüleyip düzenleyebilecek. Özelliğin Mayıs 2020 tarihinden bu yana Word ve PowerPoint için sunulduğunu da not olarak düşelim. Bunun için iOS 13 ve üzeri sürümlere sahip olunması gerekiyor.

Split View’e herhangi bir dosya görünümünde bir elektronik tablo belgesine dokunup basılı tutarak ve ardından ekranın sol veya sağ tarafına sürükleyerek erişilebiliyor. Bu görünümden çıkmak için, ekranın ortasındaki kaydırıcıyı tutup elektronik tablo belgelerinden birini kapatmak ve kalan birini tam ekrana çekmek için sola veya sağa sürüklemek yeterli.

PowerPoint‘te ise kullanıcılar artık sunumlarını yeni Sunum Koçu özelliği ile prova edebilecek. Bu özellik hız, ses perdesi, dolgu sözcükler, hassas ifadeler ve benzeri gibi hedef kitlenin ilgisini çekmeye yardımcı olacak konularda geri bildirim almanızı sağlayacak.

Son olarak Word, kullanıcı arabirimi metin etkileşimi desteği ile belgenizle etkileşimde bulunmanız için Magic Keyboard’daki izleme paneli için tam destek sunuyor. Word ile başka bir yolla etkileşimde bulunmak için iPad’inize bir izleme paneli veya fare bağlamanız da mümkün.

Bu arada Microsoft Office uygulamaları için Apple M1 desteğinin getirildiğini de hatırlatalım.

 

Kaynak :Technopat

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021