Xiaomi kullanıcılarına müjde artık daha iyi fotoğraflar çekeceksiniz

0 7

Xiaomi, MIUI 12.5 güncellemesi ile telefonların kameralarında büyük değişiklik yapıyor. Kamera uygulaması artık daha verimli bir şekilde kullanılabilecek.

Çin’in önde gelen isimlerinden olan Xiaomi, Mi 11 modeli ile birlikte MIUI 12.5 arayüzünü de tanıtmıştı. Yavaş yavaş yenilikleri açıklanan MIUI 12.5 güncellemesinin, kamera konusunda yenilikler sunacağı ortaya çıktı.

Gelen bilgilere göre; MIUI 12.5 ile birlikte kamera uygulamasına yepyeni özellikler eklenecek. MIUI 12.5 ile gelecek kamera özellikleri Güncelleme ile birlikte yeni ızgara seçenekleri kullanıma sunulacak.

Özellikle profesyonel çekim yapmak isteyenler için üçte birler yasasına dayalı olan yeni bir ızgara ve Fibonacci Spiraline dayalı yeni ızgara sistemi kamera uygulamasına eklenecek. Bu sayede fotoğraf çekerken oranları daha net bir şekilde belirleyip kusursuz fotoğraflar çekebileceksiniz. MIUI 12.5 ile video tarafında da yenilikler yapılıyor.

Video kaydı yaparken, 3 dakika ekranda hiçbir işlem yapılmadığı takdirde güç tasarrufu için ekran karartılacak. Böylece hem video çekip hem daha az şarj tüketimi gerçekleştirilecek. Kısa videolar bildiğiniz gibi 15 saniye ile sınırlandırılmıştı. Güncelleme ile bu süre 30 saniye, 1 dakika ve 1.5 dakikaya çıkarılabiliyor.

Güncelleme ile ayrıca hızzlandırılmış çekim ekranını kullanırken ISO ayarını da değiştirebileceksiniz.

Gelelim VLOG tarafında. MIUI 11’in son sürümü ile gelen VLOG modu yeni güncelleme ile yeni çerçeve modlarına kavuşuyor. Cool, Moments ve Agedfilms çerçeve moduna kavuşan VLOG modu, kullanıcılara videoda daha ince ayar yapmalarını da sağlıyor. 2021’in ilk yarasında bir düzine modele gelecek olan MIUI 12.5 güncellemesi Xiaomi telefonlarının kameralarını coşturacak diyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021