Yeşil Çay Ve Faydaları

0 21

Yeşil Çay

Yeşil çay aslında Türkiye’de oldukça fazla tüketilen siyah çay ile aynı bitkiden elde edilir ancak işlenirken farklı yöntemler kullanılır ve yeşil çay ortaya çıkar. Yeşil çay üretiminde çay yaprakları daha az fermente edildiği ve kısa sürede kurutulduğu için yeşil çay çok daha fazla antioksidan içerir. Yüksek antioksidan içeriği sayesinde bağışıklık sisteminize katkıda bulunan yeşil çay aynı zamanda metobolizmanızı da hızlandırır.

Yeşil Çay Zayıflatır mı?

Yeşil çay içinde oldukça fazla kateşin maddesi içerdiği için metobolizmayı ve yağ yakımını hızlandırır, bu sebeple kilo vermek isteyen insanlar yeşil çay tüketirler. Kateşin maddesi metobolizmayı hızlandırmak dışında yaşlanmayı geçiktirici etkiye de sahiptir.

Yeşil çayın faydaları

Yeşil çayın araştırmalar ile kanıtlanmış birçok faydası vardır bu faydalardan en önde geleni kan şekerini düzenlemesidir şeker hastaları yemeklerden sonra bir fincan yeşil çay içerek kan şekerlerini düzenleyebilirler. Yeşil çay aynı zamanda kanser hastalığına da iyi gelmektedir yapılan araştırmalara göre yeşil çayın içinde bulunan etken maddeler kanserli hücreleri öldürmektedir ancak sağlıklı hücrelere zarar vermemektedir.
Yeşil çay kolestrolü düşürüyor Kalbi koruyor
Yeşil çay içinde bulundurduğu polifenoller sayesinde kandaki kolesterol oranını düşürüyor ve kalbi koruyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Pilliblog’a abone olun

 

Kaynak : Pilliblog.NET

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021