YouTube’a beklenen özellik nihayet geldi

0 73

YouTube, web sürümü için beklenen özelliği nihayet yayınladı.

YouTube’da etiket kullanımı değişti

YouTube, kullanıcı deneyimini geliştirmeye devam ediyor. Kullanıcıları için uygulamayı her zaman güncel tutmak isteyen YouTube, etiket kullanımında güncellemeye gitti.

Sesli komut özelliği artık YouTube Web’te kullanılabilir YouTube, hem uygulama kullanıcılarının hem de web kullanıcılarının platformu daha verimli kullanabilmeleri adına belirli periyotlarda güncellemeler yayınlamaya devam ediyor.

YouTube‘un son büyük güncellemesi ise web tarafında geldi.

YouTube Web‘te kullanıcılar artık sesli komut özelliğini kullanabilecek. Ayrıca bu güncelleme ile gelen bir yenilik daha otomatik oynatma kontrolünde oldu.

Kullanıcılar artık otomatik oynatma kontrolüne video içindeki oynatıcıdan erişebilecek.Hızlı arama ve eller serbest gezinme komutları için web sürümüne de getirilen sesli arama özelliği, platformun mobil uygulama tarafında uzun süredir aktif olarak kullanılıyor ve kullanıcılar tarafından oldukça tercih ediliyor.

Bu özelliğin web sürümüne de kazandırılmasının, kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanması bekleniyor.

Doğal dil komutlarını tanıyabilecek kadar akıllı olan YouTube’un web sürümündeki sesli arama özelliği, Android ve iOS‘taki uygulaması ile aynı çalışma mantığını benimsiyor.

Arama alanının sağında yer alan mikrofon simgesine tıklayarak özelliği kullanabilirsiniz. Mikrofona tıkladığınızda “dinleniyor” şeklinde bir pencere açılacak, bu pencereyi gördükten sonra konuşabilir ve istediğiniz aramayı gerçekleştirebilirsiniz.Ancak özelliği kullanmadan önce YouTube’a mikrofon izni vermeniz gerektiğini belirtelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Copyright MEBUTASARIM ©2021